Akumulator żelowy – dlaczego warto kupić?

 

Akumulatory to elementy, które stanowią podstawę pracy wielu urządzeń i maszyn. Wśród dostępnych możliwości, które oferują nam producenci możemy spotkać się z akumulatorami bezobsługowymi. Te z kolei dzielą się na dwa rodzaje, które określone są przez wykorzystaną w ich produkcji technologię. Mowa tu o akumulatorach żelowych i AGM. Dziś nieco bliżej przyjrzymy się tym pierwszym. 

Zalety akumulatorów żelowych

akumulatory żelowe sklepPojawienie się akumulatora żelowego przypada na lata 60 XX wieku. To właśnie wtedy po raz pierwszy zostały one wykorzystane w pojazdach. Akumulator ten należy grupy akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Dzięki zmieszaniu kwasu siarkowego z krzemionką mogliśmy uzyskać tę właśnie technologię. Taka budowa sprawia, że w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, w przypadku tych nie jest konieczne stawianie ich w pozycji poziomej. Ryzyko wycieku elektrolitu w ich przypadku jest bowiem niewielkie. To co sprawia, że akumulatory żelowe zyskały na sporej popularności jest ich bezobsługowość. Oznacza to, że nie wymagają kontroli gęstości, poziomu elektrolitu czy też uzupełniania wody destylowanej. Oprócz tego akumulator żelowy wykazuje się lepszą właściwością odprowadzania ciepła. Jest on również znacznie bardziej odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne wywołane wstrząsami czy wibracjami. Jeśli więc poszukujesz akumulatory żelowe sklep oferujący tego typu sprzęt ma Ci do zaoferowania najwyższej jakości akumulatory żelowe.

Co jednak wynika z tak licznych właściwości akumulatorów żelowych? Przede wszystkim możemy je wykorzystywać w codziennej pracy cyklicznej. Są one również odporne na głębokie rozładowania. Dzięki wyjątkowej odporności na ekstremalne warunki w postaci skrajnych temperatur mogą odnaleźć swoje zastosowanie niemal wszędzie.