Amortyzowane siodła do każdego roweru

Siodła rowerowe bardzo często nie mają dobrej amortyzacji, na co narzeka wielu rowerzystów, zarówno jeżdżących na trasach offroadowych jak i trekkingowych. Niedostatecznie zamortyzowane siodła są przyczyną dyskomfortu, i zazwyczaj w pierwszej kolejności wymieniane są na nowe modele, znacznie wygodniejsze.

Najwygodniejsze rowerowe siodło wielozadaniowe

amortyzowane siodło roweroweUniwersalne siodła ze zwiększoną amortyzacją są popularne w szczególności wśród rowerzystów górskich i terenowych, gdyż jazda po trudnych trasach offroadowych bez dobrze amortyzowanego siodła może powodować dyskomfort, ale również i liczne kontuzje. Bardzo rozpowszechnione jest amortyzowane siodło rowerowe, pasujące do każdego rodzaju ramy, mające szersze siedzisko i bardziej komfortowy materiał wypełnienia niż tradycyjne siodło do rowerów górskich. Ma ono wielkość zbliżoną do wymiarów siodeł rowerów drogowych, aczkolwiek w żaden sposób nie utrudnia jazdy dynamicznej. Mimo iż wzorowane ono jest na siodłach rowerów trekkingowych, równie dobrze nadaje się do jazdy offroadowej, i doskonale wytłumia wstrząsy podczas jazdy po nierównej nawierzchni. Takie siodło posiada nie tylko wypełnienie, pochłaniające drgania, ale również i sprężyny, które zapewniają większość amortyzacji owego siodła.

W zależności od wariantu, może ono być utrzymane w stylistyce pasującej do rowerów szosowych czy górskich, aczkolwiek nie ma przeszkód by dopasować siodła wedle własnego poczucia estetyki, gdyż ich możliwości są identyczne. Siodła te mogą być montowane w rowerach mających dowolny rodzaj ramy, a w razie konieczności założenia siodła w rowerze mającym ramę wyczynową, można bez przeszkód wymontować siodło z prowadnicy i założyć na odpowiednio krótszy wariant, jaki stosowany jest w tym rodzaju rowerów.