Aromaterapia z woskami zapachowymi

 

Aromaterapia kojarzy się głównie z jakimiś olejkami eterycznymi. Tak, to prawda, można ich do tego używać. Jednak jest też nowość, która jest obecnie bardzo popularna. Jest to aromaterapia za pomocą wosków zapachowych. Jest to taka świetna alternatywa.

Aromaterapia woskiem zapachowym

woski zapachowe do aromaterapiiKominki do palenia wosku są takie same jak do olejków. Więc nie trzeba kupować specjalnego dodatkowego. Poza tym woski zapachowe do aromaterapii mają o wiele więcej substancji zapachowych, i pachną o wiele dłużej niż zwykły olejek. W jaki sposób działa aromaterapia? Są zapachy, które potrafią leczyć duszę i zmysły. Już od wielu lat wiadomo, że zapachy oddziałują na różne sfery życia człowieka. Na przykład zapach jedzenia, sprawia, że jesteśmy głodni, niektóre zapachy kojarzą nam się dobrze, inne źle. Są ludzie którzy lubią zapach skoszonej trawy, niektórzy lubią zapachy benzyny. Są to różne zestawienia, ale mam na celu dowiedzenie tego, że każdy lubi co innego. Aromaterapia przynosi ukojenie, potrafi uspokoić i wyciszyć po bardzo ciężkim dniu w pracy, czy kłótni z rodziną, czy małżonkiem. Może być też stosowana bez powodu, jeśli ktoś ma ochotę na odrobinę relaksu. Niektóre z zapachów mają też lecznicze właściwości, to znaczy pomagają z katarem, walczą z bezsennością. Mogą mieć też właściwości antydepresyjne. Dlatego właśnie aromaterapia woskami jest obecnie taka modna. Uspokaja nerwy, i sprawia, że człowiek czuje się jak nowo narodzony. Terapia woskami przynosi wiele pozytywnych efektów, a powtarzana cyklicznie, te efekty utrwala.

Któż by pomyślał kilkadziesiąt lat temu, że zapachem można leczyć? W pewnym sensie podejrzewano, że może tak być, bo uzdrowiciele i szamani, od dawna mieli swoje różne kadzidełka, ale teraz się to rozpowszechniło, i jest bardzo bezpieczne i popularne.