Baldachim, czyli oryginalna ozdoba pokoju

Każdy rodzic ma własną koncepcję na to jak będzie wyglądał pokój jego dziecka. Czesto szuka inspiracji na różnych blogach, portalach lub w magazynach. Dzięki temu łatwiej jest mu urządzić wnętrze dziecka. Obecnie mamy więcej możliwości i produktów, które nadają mu przytulności i ciepłych barw.

Wpływ baldachimu na sen dziecka

baldachim pokój dziewczynkiSą gadżety, które sprawiają, że wnętrze zmienia się o 360 stopni. Często wystarczy ozdobić łóżko kolorowymi poduszkami, bądź zmienić zasłony by pokój wyglądał zupełnie inaczej. Ostatnio bardzo modne stały się baldachimy. Dlatego właśnie podwieszany baldachim pokój dziewczynki nie tylko gustownie się prezentuje, ale również dba o prawidłowy sen dziecka. Przede wszystkim jest to bardzo elegancki element wystroju, który jest bardzo łatwy w montażu. Jeśli mamy w domu niemowlę to zadbamy o jego prawidłowy sen, gdyż tworzy on specjalną otoczkę, która ułatwia zasypianie. Dziecku nie świeci słońce, a także nie rozpraszają go bodźce z zewnątrz. Natomiast, gdy dziecko już podrośnie można go zastosować jako namiot do zabawy. Wówczas dziecko chętnie stworzy sobie tam swoją oazę, do której zaprosi swoje ulubione przytulanki i będzie to coś w rodzaju domku do zabawy. Materiał z jego wykonany jest baldachim jest przewiewny, dzięki czemu łatwo się  nim oddycha, a zarazem przyjemnie odpoczywa. To wszystko sprawia, że ten jeden przedmiot jest nie tylko funkcjonalny, ale zaraz niezastąpiony w pokoju malucha. Gama kolorów sprawia, że można go dopasować do pokoju dziewczynki jak i chłopca.

Baldachim świetnie sprawdzi się jeśli w domu nie chcemy montować zasłon. Wówczas spełni się on również jako ochrona przed słońcem i gapiami. Dziecko będzie miało swoją oazę spokoju, w której poczuje się bezpiecznie, a zarazem wyjątkowo.