Basen ogrodowy dla calej rodziny

Coraz więcej z nas decyduje się na zakup basenu ogrodowego. Nie jest to już opcja zarezerwowana wyłącznie dla ludzi z grubym portfelem. To świetnie wyjście dla rodzin z dziećmi, doskonałe rozwiązanie na spędzenie letniego po południa w gronie przyjaciół. Dziś poznacie kilka cennych rad które przekonają Was do zakupu basenu jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości.

Zasady zakładania basenu ogrodowego

producent basenówZacznijmy od rodzaju basenu ogrodowego. Jakie cechy powinien posiadać? Przede wszystkim powinien być wykonany naprawdę z trwałego materiału, najlepiej gdyby była to tkanina PCV, na jakość wykonania producent basenów powinien zwrócić szczególną uwagę. Warto dobrze przemyśleć rozmiar basenu, zawsze lepiej wybrać nieco większy, niż martwić się o to czy na przykład cała rodzina swobodnie się w nim zmieści. Kolejna sprawa to przygotowanie podłoża pod rozstawienie basenu. Powinniśmy pozbyć się wszystkie co zagraża ewentualnemu przebiciu dna basenu. Wszelkie kamyki, śmieci powinny być dokładnie usunięte. Kolejny aspekt to równy teren pod basen, raczej nie ustawiajmy go na nierównościach i spadkach. Wybierzmy miejsce gdzie teren jest jak najbardziej płaski. Dodatkowo ziemia powinna być na tyle twarda, aby swobodnie utrzymała ciężar wody. Warto także wybrać takie miejsce, gdzie po rozstawieniu basenu będziecie mieli do niego swobodny dostęp. Czas nalać wodę. Jak to robić we właściwy sposób?

Należy wlewać ją przede wszystkim stopniowo, dzięki temu sprawdzisz czy faktycznie grunt jest dobrze wypoziomowany.Wlewaj tyle wody ile jest wskazane przez producenta. Zazwyczaj jest to 80 procent wysokości basenu, jest to optymalna ilość. Dobra wiadomość  jest taka, że korzystanie z pompy filtrującej i środków oczyszczających woda może stać w basenie przez cały sezon.