Borówka liberty idealną odmianą późną?

 

Wysokie letnie temperatury i niepowtarzalny smak owoców zrywanych wprost z krzaka, są argumentami mocno przemawiającymi za letnią porą roku. Poszukiwanie odpowiedniej odmiany bywa trudne, nie wszystkie dostępne na rynku warianty w odpowiedni sposób odnajdą się w polskich warunkach pogodowych.

Smak borówki liberty wyjątkowym?

borówka libertyBranża zajmująca się nasadzeniami z pewnością ma świadomość, jakie charakterystyczne właściwości ma borówka liberty. Odmiana ta jest swoistą krzyżówką dwóch innych dostępnych wariantów – „Brigitte Blue” oraz „Eliott”. Gospodarstwa, które opierają swój model biznesowy o krzewy tego owocu, z pewnością są świadome plusów płynących z wyboru odpowiedniego typu rośliny. Pewność w oczekiwaniach dotyczących ostatecznego efektu zbiorów może zagwarantować odpowiedni certyfikat wydawany przez Michigan State University. Odmiana, o której mowa to w gruncie rzeczy świetny smak chroniony patentem. Tego typu rozwiązanie pozwala na uniknięcie nieprzyjemnych efektów związanych z hodowlą niepewnej wariacji. Cechą charakterystyczną tejże rośliny jest silna i wyprostowana budowa krzewu, którą zawdzięcza odpowiedniemu krzyżowaniu podczas procesu badawczego. Jest to odmiana późna, bardzo plenna, która z pewnością usatysfakcjonuje większość klientów detalicznych, jak i hurtowych. Efektem wyboru właśnie tej odmiany będą mocno niebieskie, średniego rozmiaru owoce, które najbardziej docenią osoby ceniące słodki smak owocu. Wartym odniesienia się jest również twardość samej borówki, ta jest na tyle odpowiednia, aby proces transportu przebiegał bardzo sprawnie.

Wybierając odmianę na swoją plantację, należy skupić się nad tym, w jakim celu nasadzamy omawiany owoc. Wariant ten z pewnością spisze się świetnie pośród bliźniaczo dojrzewających roślin. Prosimy zwrócić dużo swojej uwagi w stronę tego jak długo dana odmiana będzie dojrzewać w naszych warunkach.