brama rolowana

Bramy rolowane i inne rodzaje bram

Wysoce zaawansowane technologie trafiają do, wydawać by się mogło, do nie wymagających ich dziedzin przemysłu. Skoro od wielu lat magazyn czy sklep zamykane były na zwykłe drzwi, dostawa odbywała się przez rampę załadunkową, a do hurtowni prowadziło jedno wejście, to czy można i czy warto w tym zakresie coś poprawić?

brama rolowanaZastosowane bramy przemysłowe, poruszane sprawnymi siłownikami i sterowanymi zaawansowaną automatyką pozwalają skrócić czas dostawy lub dostępu do określonych rejonów czy urządzeń. Zamiast otwierać ciężkie skrzydła stalowych drzwi, jednym przyciskiem unosi się bramy szybkobieżne, zamykające wejście do stanowisk załadunku i rozładunku. Pozwala to na skrócenie czasu dostawy, a co za tym idzie, na skrócenie okresu przeznaczonego na transport towarów z i do fabryki lub magazynu pośredniczącego. Generuje to kolosalne oszczędności, a jednocześnie zwiększa przychody firmy. Dzięki temu możliwe są inwestycje w nowe miejsca pracy, często wyposażone w takie elementy, jak kraty rolowane. Stanowią one lżejszą wersję segmentowych konstrukcji, zapewniających ochronę przed zimnem, dostępem owadów i gryzoni, pyłów i hałasu. Brama rolowana, bo o niej mowa, posiada dualne sterowanie: elektryczne i ręczne. Taki układ mechanizmu zapewnia dostęp do pomieszczeń na wypadek zaniku napięcia, jednocześnie nie zajmuje zbyt dużo miejsca.

Dzięki temu jest wykorzystywana nie tylko w wersji zewnętrznej, ale również i wewnętrznej, na przykład jako zamknięcie szerokiego wejścia do sklepu w marketach wielkopowierzchniowych.