Buty dla sprintera

Niektóre sporty wymagają od nas większego nakładu finansowego, a inne mniejszego. Niemniej jednak na pewnym poziomie musimy wyposażyć się w niezbędny sprzęt, ponieważ nie będziemy mogli rywalizować z innymi sportowcami z naszej dziedziny, a co więcej nie zostaniemy dopuszczeni do zawodów, jeśli nie będziemy posiadać wymaganego sprzętu.

Sprzęt dla sprinterów

kolce sprinterskieDo pewnego poziomu jesteśmy wstanie dojść bez większych inwestycji. Niestety po przekroczeniu pewnego pułapu sportowego musimy wyposażyć się w podstawowy sprzęt, który umożliwi nam dalsze prograsowanie. Niektóre sporty wymagają od nas bardzo dużego nakładu finansowego, ponieważ ekwipunek sportowca niektórych dyscyplin sportowych składa się z wielu elementów, a inne takie jak bieganie wymagają od nas mniej, ale tak czy tak musimy wyposażyć się w to minimum. Dla biegacza najważniejsze się buty. Biegaczy możemy podzielić ze względu na to jakie dystanse biegają. Biegacze długodystansowi potrzebują innego obuwia, a sprinterzy innego. Obuwie dla dla biegaczy krótkodystansowych to tak zwane kolce sprinterskie. Jest to obuwie bardzo obcisłe, aby niepotrzebnie nie zwiększać powierzchni biegacza, ale jednocześnie bardzo wygodne. Specjalna podeszwa z metalowymi wypustkami zapewnia bardzo dobrą przyczepność. Takie obuwie jest przeznaczone do biegania po bieżni na stadionach lekkoatletycznych. Kolce wbijają się w tartan i zapobiegają jakiemukolwiek poślizgowi.

Tego typu obuwie stosowane jest przez profesjonalnych biegaczy, a także tych, którzy do profesjonalizmu dopiero dążą. Całkiem śmiało można stwierdzić, że kolce są niezbędnym wyposażeniem każdego biegacza krótkodystansowego, więc nie powinniśmy zwlekać zbyt długo z zakupem takiego obuwia. Za kolce zapłacimy około trzystu złotych.