Chlorek wapnia jako temat pomocy koledze blogera

Mój kolega jest doskonałym i dokładnym projektantem witryn internetowych. Wiele jego projektów było wyróżnianych na branżowych festiwalach w kraju. Zdziwiłem się, że poprosił mnie o pomoc, a jak się okazało, pomoc dotyczyła wiedzy z dziedziny chemii.

Chlorek wapnia – pomogę mu opisać

chlorek wapniaFakt, nie można wiedzieć wszystkiego, a zwłaszcza gdy ma się robić stronę w której opisuje się taki związek jak glikol etylenowy. Zupełnie nie wiedział jak powinien to opisać, a oczywiście nie mógł cytować tekstów z podręczników, czy stron naukowych już będących w sieci. Poprosił mnie abym przygotował mu opisy na tematy takie jak glikol propylenowy, przygotował kilka wzorów, pełen skład, oraz jego zastosowania w przemyśle. Zgodziłem się, bo glikol etylenowy to moja praca magisterska, więc radziłem sobie w temacie bardzo dobrze. Dodatkowo musiał zbudować podstronę w której szczegółowo była opisana sól drogowa, co również dla niego stanowiło trochę problemu, a dla mnie istną przyjemność. Strona była zleceniem jakiegoś koła naukowego, a studentom chyba nie chciało się pracować nad szczegółami, dlatego nawet węglan sodu, który miał się na stronie znaleźć, był tylko jakąś skromną wzmianką. Oczywiście we wszystkim mu pomogłem, jest moim znajomym ze szkolnej ławki i nie ukrywam, że miał mi zapłacić za znaki użyte do opisania tych zagadnień. Dlatego widząc tendencję jaka zawarta była w poprzednich zagadnieniach pozwoliłem sobie, zupełnie w gratisie, opisać mu chlorek wapnia, ponieważ jego zastosowanie zazębia się nieco z pozostałymi.

Myślę, że dzięki mojej pomocy ta strona będzie miała bardzo merytoryczną wartość, będzie rozpoznawalna, a co najważniejsze wielu przyszłych studentów z chemii będą z niej korzystać jak z pomocy naukowej. Już po jutrze ma ją wrzucić na serwer uczelniany.