Co to są filtry kompaktowe?

Filtry te charakteryzują się wytrzymałością oraz są przyjazne ekologicznie. Powstają zgodnie z normą, w której określone są parametry. Ich główne zastosowanie jest w przemyśle medycznym, biologicznym czy elektronicznym.

Czego nie wiemy o filtrach, a powinniśmy?

filtry kompaktoweFiltry występują w postaci standardowej kasy lub w wersji „V”, która jest stworzona ze sztucznego tworzywa. Standardowy materiał to papier z włókna szklanego, którego zaletą jest wodoodporność. Filtry kompaktowe są stosowane w instalacjach wentylacyjno-klimatyzacyjnej, dzięki temu że są w stanie wyłapać brzydkie zapachy. Flirt kompaktowy jest zakładany tam, gdzie obowiązkowy jest duży przepływ powietrza. Istnieje kilka wymiarów, które dostępne są na co dzień, ale można także zamówić niestandardowe wymiary u producenta. Cena flirtów kompaktowych jest zależna od danych technicznych między innymi takich jak temperatura pracy, opór początkowy czy klasa filtracji. Filtry kompaktowe można znaleźć już od siedemdziesięciu złotych. Ogromnym plusem tych flirtów jest ich wytrzymałość, a w konsekwencji będą one długo nam służyć. Temperatura pracy takiego filtru wynosi nawet do osiemdziesięciu stopni Celsjusza, a w przypadku zakupu wersji bardziej zaawansowanej może wynosić sto dwadzieścia stopni Celsjusza. Korzyścią jest to, że pracuje cicho nawet przy maksymalnym obciążeniu. Kolejnym plusem flirtów jest bezkorozyjność oraz szczelność. Istnieje także możliwość pełnej utylizacji. Ponadto są one odporne na wilgoć.

Warto wspomnieć także o tym, aby uważać przy montażu, żeby nie uszkodzić flirtów. Powinno zapisać się początkowy opór powietrza oraz datę. Co prawda w internecie jest szeroka oferta filtrów kompaktowych, ale dzięki podstawowym informacjom jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednią ofertę dla siebie.