Czym jest przelotka do drutu?

Ogrodzenia wszelkiego rodzaju są coraz częściej spotykane na ulicach. Jest to głównie spowodowane powstawaniem wspólnot mieszkaniowych których mieszkańcy odgradzają należące do nich tereny przy budynku wielorodzinnym. Najczęściej wykorzystywanym ogrodzeniem jest standardowy płot siatkowy, który wymaga jednak specjalistycznego montażu. 

Przelotki usztywniające ogrodzenie siatkowe

Przelotki do drutuAby ogrodzenie siatkowe spełniało swoją funkcję w stu procentach podczas montażu całej konstrukcji muszą zostać wykorzystane przelotki do drutu. Są to bardzo małe elementy ale spełniające bardzo ważną funkcję. Ich zadaniem jest usztywnienie kolejnych sekcji postawionego ogrodzenia. Przelotki wyprodukowane są z bardzo wytrzymałych stopów metali odpornych między innymi na korozję, kwaśne deszcze oraz inne czynniki zewnętrzne. Element ten montowany jest na każdym słupku na którym zostało zamontowana siatka ogrodzeniowa. Jest on przytwierdzany do słupka za pomocą specjalnej śruby z końcówką wiercącą. Następnie przez każdą przelotkę przepuszczany jest drut naciągający całe ogrodzenie. W trakcje naciągania jest przykręcany do przelotki przy pomocy wcześniej wspomnianej śruby. Specjalne żłobienia znajdujące się na wewnętrznej części elementu przelotowego dodatkowo utrzymują drut usztywniający w jednym miejscu. Użycie tych podzespołów jest koniecznie w innym wypadku całe ogrodzenie może nie spełniać oczekiwań. 

Podsumowując montaż przelotek na ogrodzeniach jest etapem koniecznym. To ona odpowiada za prawidłową sztywność  płotu oraz przejmuje na siebie wszystkie siły naprężające. Ich montaż jest bardzo prosty i nie wymaga posiadania specjalistycznych narzędzi technologicznych. Wystarczy najzwyklejsza wkrętarka znajdująca się w każdym gospodarstwie domowym.