Czym karmić psa sportowego

Świat psich sportów z roku na rok rozrasta się w zaskakującym tempie. Mamy wiele różnych dyscyplin, dla przedstawicieli wielu ras, a także psów wielorasowych. Generalnie z zależności od predyspozycji naszego czworonożnego pupila może dobrać odpowiednie zajęcie pod niego. Z racji fakt, iż sport podobnie jak w ludzkim znaczeniu, dla psów również bywa sprzyjający wszelkim kontuzją przede wszystkim musimy zawracać uwagę na zdrowie naszego psa.

Odpowiednie żywienie dobrane po psie sporty

karma dla psów sportowychPo pierwsze należy pamiętaj o odpowiednich badaniach wykonywanych przed rozpoczęciem każdej dyscypliny sportowej z naszym psem. Będzie to przede wszystkim badanie stawów w postaci prześwietlenia oraz ogólne badania, które mogę być wykonane z krwi. Jeżeli chodzi o sport to psie stawy są najważniejsze, szczególnie w przypadku dużych psów, musimy wykluczyć dysplazję oraz inne choroby zwyrodnieniowe. Kolejną sprawą jest odpowiednia karma dla psów sportowych. Zazwyczaj karmy dedykowane sklepowe suche oraz mokre są ogólnodostępne dla nas. Jednakże musimy tutaj zwracać uwagę na kilka bardzo ważnych czynników. Będzie to na pewno zawartość mięsa w takim jedzeniu powinna ona wynosić ponad siedemdziesiąt procent. Równie ważną sprawą jest zastosowany wypełniacz, są to głównie ryże czy ziemniaki. Pamiętajmy również, iż w przypadku psów kaloryczność takiej karmy musi być znacznie wyższa niż normalna karma bytowa. Bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku psów sportowych jest żywienie ich naturalnym pożywieniem, czyli zastosowanie diety BARF.

Ostatecznie wybór karmy dla naszego psa zależy tylko od nas. Zdecydowanie musimy dobierać je tak aby kaloryczność była wysoka, niekiedy musimy również posiłkować się suplementami na stawy – najczęściej bywa tak w przypadku psów znacznych rozmiarów.