Dlaczego wzdłuż autostrad montuje się stalowe siatki?

Czy zastanawialiście się kiedyś przejeżdżając autostradą dlaczego wzdłuż każdej takiej drogi zamontowane jest stalowe ogrodzenie? Odpowiedź jest bardzo prosta. Jest to siatka, która chroni użytkowników autostrady przed wtargnięciem na nią dzikiej zwierzyny. Montaż takiej siatki jest obowiązkiem prawnym i dlatego można ją zobaczyć przy każdej autostradzie.

Siatkę leśną zamawia się w drodze przetargu

polecane siatki leśneBudowa każdej autostrady wiąże się z dziesiątkami różnych przetargów i składanych później zamówień publicznych. Trzeba wybrać wykonawcę i podwykonawców oraz producentów, którzy dostarczą na taką budowę wszystkie potrzebne materiały. Zanim zacznie się budować autostradę to teren pod nią przeznaczony trzeba odpowiednio przygotować. Wzdłuż całej autostrady stawia się słupki ogrodzeniowe do których montuje się specjalne ogrodzenie wykonane z ocynkowanego drutu. Do takich inwestycji zamawia się tylko i wyłącznie polecane siatki leśne a ich dostawcę wybiera się w drodze przetargu. Liczy się w nim nie tylko cena, ale również jakość wykonania takiego ogrodzenia. Siatka musi być wykonana z odpowiedniej grubości drutu w taki sposób, żeby dzika zwierzyna nie miała szans na jej przedziurawienie. Przejeżdżając autostradą warto mieć to na uwadze, że jesteśmy na niej bezpieczni właśnie dzięki tej niepozornej siatce leśnej zamontowanej na całej jej długości. Bo każdy metr autostrady jest właśnie w taki sposób zabezpieczony.

Dzikie zwierzęta stanowią zawsze zagrożenie dla kierowców, więc na autostradach takie zagrożenie całkowicie się eliminuje. Na całej długości montuje się ogrodzenie z solidnie wykonanej siatki leśnej. Dostawcę takiego materiału wyłania się w przetargu. Jest to przecież zamówienie na bardzo dużą kwotę, bo dotyczy się setek kilometrów takiego ochronnego ogrodzenia.