Do czego służy etui?

 

Choć telefon jest urządzeniem wielofunkcyjnym, to podobnie jest z jego etui. To nie tylko sprzęt, który ma ozdabiać i chronić przed upadkami, ale posiada wiele innych funkcji zależnie zarówno od modelu, jak i od zapotrzebowań jego właścicieli. Czasem etui ma pełnić jedną funkcję, a czasem jest tego tyle, że trudno by zliczyć. Dlatego najważniejsze jest, by dobrać takie, które najlepiej sprawdzi się w codziennym życiu danej osoby.

Jakie funkcje musi spełniać etui?

etui iphone xsKażdy jest w stanie wymienić chociaż jedną funkcję etui. Mianowicie jest to ochrona przed stłuczeniem. Zależnie jednak od różnego etui, czasem w tej ochronie ukrywa się wiele różnych elementów. Jednym z nich jest, chociażby szczególna ochrona krawędzi, inne etui ma specjalne dodatkowe nakładki na rogi telefonu, a jeszcze inne ma wyższy próg tak, by szkło hartowane lub ekran były całe po delikatnym upadku na płaską powierzchnię. Na przykład etui iphone xs z podwyższonym progiem zapewni bezpieczeństwo ekranowi, jednak będzie się nieco ciężej z niego korzystało. Kolejną mocno intuicyjną funkcją jest ozdoba telefonu, przy czym lepiej zaznaczyć, że dla jednego ozdobą będzie wydrukowana ulubiona postać, druga wybierze elementy szklane, natomiast trzecia będzie chciałaby jej etui, było wykonane z naturalnej skory. To jest kwestią czysto umowną. Często etui jest również wyposażane w dodatkowe miękkie podeszwy od wewnątrz, co ma zapewnić amortyzację podczas upadku. Jest to świetny pomysł dla każdego, kto pracuje w trudniejszych warunkach i jego telefon jest narażony na ciągłe upadki.

Wybierając własne etui do telefonu, należy skupić się na tym, czego oczekuje się od danego telefonu i jakie musi być etui, by spełnić te warunki. Ponadto każdy telefon powinien pasować do swojego właściciela, tylko wówczas najlepiej będzie służył i sprawdzi się podczas codziennego użytkowania.