Domowe zastawy kawowe

 

Jako wielka miłośniczka kawy nie byłabym sobą, gdybym moment jej parzenia nie starała uczynić wyjątkowym, magicznym. Jestem miłośniczką kubków o przeróżnych nadrukach czy napisach motywacyjnych. Kubki towarzyszą mi bardzo często, więc fajnie kiedy odzwierciedlają one mój charakter.

Zestaw kawowy podstawą wyposażenia domu

serwis do kawyPrzeglądając niedawno internet w poszukiwaniu nowych gadżetów do kawy natknęłam się na przepiękne serwisy. To właśnie wtedy obudziło się we mnie uśpione już dawno marzenie o posiadaniu własnego w swoje kuchni. Dziś po raz pierwszy użyłam swój serwis do kawy, który z pewnością będzie główną ozdobą mojego stołu kiedy w odwiedziny wpadną goście. Zdecydowałam się na co dzień jednak korzystać z kubków, jedynie ranek uczynić magiczną chwilą i korzystać z jednej z filiżanek. Przy wyborze zestawu postawiłam na delikatność i kobiecość. Składa się on z siedemnastu elementów w których skład wchodzą filiżanki, spodki, dzbanek, cukiernica z pokrywką oraz mlecznik. Zestaw przeznaczony jest dla sześciu osób więc śmiało mogę zapraszać przyjaciół ciasto z kawą. Jest ona bardzo prosty w swoim wykonaniu, a ja jako fanka minimalizmu bardzo sobie to cenie. Wykonany jest oczywiście z porcelany, a producent zaleca mycie ręczne, co wcale nie jest dla mnie zaskoczeniem. Jeśli interesuje nas zakup własnego serwisu powinniśmy brać pod uwagę, w parze z precyzyjnym wykonaniem idzie cena i nie powinniśmy oszczędzać na takim zakupie kosztem jakości.

Od kiedy w moim domu pojawił się zestaw kawowy mam pretekst to coraz częstszego zapraszania najbliższych. To właśnie ta wspólna filiżanka kawy czy herbaty zbliża nas do siebie i podsuwa jeszcze więcej tematów do rozmowy. Poza tym kiedy jesteśmy posiadaczami tak pięknego zestawu jesteśmy zobowiązani do jak najczęstszego korzystania z niego, aby ne kurzył się w kredensie.