Dopasowany makijaż oczu

Każda kobieta lubi od czasu do czasu malować oczy, używając do tego różnych kolorów, ale warto pamiętać, żeby kolory cieni dopasować do urody, karnacji, a także stosownej okazji. Warto też brać pod uwagę porę roku, bo trendy w makijażu zmieniają się co sezon.

Wiosenne palety cieni do makijażu oczu

palety do makijażu oczuW ciągu dnia powinnyśmy zmieniać makijaż stosownie do danej okazji, bo inne kolory będą pasowały podczas pracy i służbowych zajęć, a inne podczas spotkań ze znajomymi po pracy. Dlatego tak chętnie kupowane i używane są palety do makijażu oczu, które zawierają najróżniejsze kolory i odcienie cieni do powiek. W zależności od potrzeb oraz indywidualnych upodobań można zaopatrzyć się paletę posiadającą kilka albo nawet kilkanaście kolorów. Przed nadchodzącym sezonem wiosennym warto zorientować się jakie cienie do powiek będą najmodniejsze. Hitem tegorocznej wiosny będą powieki w ciepłym kolorze brzoskwiniowym. Warto również eksperymentować z innymi ciepłymi barwami, jak na przykład brąz, beż czy złoto. To ciepłe, pastelowe barwy, które z pewnością przypadną wielu paniom do gustu i będą pasować do wielu typów cery. Sprawdzą się również kolory takie, jak niebieski, fioletowy albo różowy. Warto pamiętać, aby mocniejsze odcienie zostawić na porę wieczorną, a jaśniejsze, pastelowe, zostawić na dzień. Jeśli mocniej podkreślimy oko, reszta makijażu powinna być mało widoczna i subtelna. Wystarczy delikatny błyszczyk na usta i policzki muśnięte pudrem albo różem. Taki makijaż pomoże lepiej wyeksponować oko oraz uniknąć efektu sztucznej „maski”. 

Palety do makijażu są niezwykle poręczne i praktyczne – bez problemu zmieszczą się w damskiej torebce. Dzięki pędzelkowi, dołączonemu do zestawu, można w każdej chwili w ciągu dnia poprawić makijaż.