Drapaki dla kota uratują twoje meble!

Każdy miłośnik i posiadacz czworonogów, szczególnie tych miauczących z pewnością niejednokrotnie zmierzył się z problemem, jakim są obdrapane meble, narzuty, poduszki oraz wszystko to, w co nasz futrzak jest wstanie wbić swe kocie pazurki. Czy istnieje sposób, by temu zapobiec? Oczywiście, że tak!

Uratuj meble przed kotem!

drapak dla kotaKot, jak sama nazwa wskazuje, służy do głaskania. To jest niepodważalny fakt o którym należy bezwzględnie pamiętać. Niewygłaskany kot, to nieszczęśliwy kot! Podobnie w przypadku, kiedy nie naostrzy sobie pazurków. Każdy kot bowiem uwielbia drapać. W ten sposób nie tylko ostrzą swoje pazurki, ale również znaczą teren. Jest to kwestia instynktu wobec czego pod żadnym pozorem nie należy za to kota karcić, ponieważ na dłuższą metę nic to nie da. Możemy jednak zmienić obiekt kociego zainteresowania. Nasze meble i całą resztę skutecznie może uratować drapak dla kota. Tego typu akcesoria znajdziemy niemal w każdym sklepie zoologicznym. Dodatkowo wiele drapaków połączonych jest od razu z milutkim i cieplutkim kocim domkiem. Nie zdziw się jednak, kiedy kot prędzej wybierze do snu opakowanie po legowisku, niż sam domek. Kocia natura bywa naprawdę nieprzewidywalna, jednak w większości przypadków jesteśmy w stanie ją okiełznać. Jeśli najbliższy sklep zoologiczny znajduje się daleko od Twojego miejsca zamieszkania, nic straconego! Drapak dla kota możesz również wykonać sam. W internecie jest mnóstwo przedstawionych sposobów, jak ręcznie wykonać drapak dla kota. Są one bardzo proste i przeważnie wykonywane z rzeczy, jakie mamy już pod ręką. Jeden z pomysłów to wzięcie rolki po ręczniku papierowym oraz owinięcie jej kilkoma warstwami grubego sznurka. Możesz również na jego końcu dokładnie go zawiązać, aby kot zbyt szybko sobie nie poradził ze zniszczeniem zabawki, jak i również zostawić kawałek sznurka dla dodatkowej kociej zabawy. Jeśli natomiast chcesz wykonać domek dla kota, również możesz posłużyć się rzeczami, które znajdziesz w domu. Wystarczy kawałek druta, kartonu, oraz starej koszulki. Wszystko polega na tym, aby umocować dwa kawałki drutów do kartonu w taki sposób, aby tworzyły stelaż namiotu. Następnie nakładamy na to koszulkę tak, aby miejsce na głowę znajdowało się z boku i jednocześnie tworzyło wejście do kociego domku.

Nie tylko drapak i domek możesz wykonać sam, ale również wiele innych zabawek. Dzięki temu uratujesz przed kocimi zapędami nie tylko meble, ale również dzięki stworzeniu kotu własnego domku, unikniesz na przyszłość sierści na pościeli, czy poduszkach. Pamiętaj również o niezbędnej pielęgnacji swojego pupila. Domek czy drapak to nie wszystko. Czasami należy udać się do weterynarza, aby delikatnie podciąć kotu pazurki, bądź zakupić odpowiedni preparat, kiedy nasz kociak nadmiernie linieje.