Drewniane deski we wnętrzach

W końcu doczekaliśmy się z mężem nowego domu, właśnie jesteśmy na etapie wykańczania wnętrz. Pierwszym wyzwaniem, które się przy tej okazji pojawiło, to wybór odpowiedniej podłogi do salonu oraz sypialni. Z jednej strony mogliśmy wybrać popularne i dość korzystne finansowo panele, a z drugiej ciekawym rozwiązaniem były też dla nas podłogi drewniane.

Dębowa podłoga w nowym domu

deska dębowa surowaDrewno w dzisiejszych czasach wróciło do łaski, nie tylko jako materiał, z którego wykonuje się meble, ale też elementy wykończeniowe. Deski podłogowe są co prawda mniej chętnie wybieranym rozwiązaniem, niż panele podłogowe, ale decyduje się nie coraz więcej osób. W tym jak z mężem. Po licznych debatach uznaliśmy, że drewno sprawdzi się w naszym domu najlepiej, zarówno pod kątem użytkowym, jak i pod kątem wyglądu. Okazało się też, że drewniana podłoga wyjdzie nas niewiele drożej, niż panele. Znajomy załatwił nam surowe deski, które na własną rękę będziemy impregnować. I tak oto w naszym salonie oraz sypialni pojawiła się deska dębowa surowa, która czeka na polakierowanie. Naturalny kolor dębu, ze względu na swoje ciepłe tony, spodobał mi się najbardziej. Po polakierowaniu podłogi i jej zaimpregnowaniu, musimy ją czyścić specjalnymi preparatami, które będą dodatkowo zabezpieczać podłogę przed zniszczeniem. Na szczęście podłogi dębowe uznawane są jedne z najtrwalszych i najlepiej prezentujących się zarówno we wnętrzach domów, jak i mieszkań.

Do naszego domu wybraliśmy ostatecznie podłogę drewnianą, która najlepiej pasowała do naszej całościowej koncepcji wnętrz. Udało nam się zakupić surową deskę, którą zaimpregnujemy odpowiednio na własną rękę. Dzięki temu koszt takiej drewnianej podłogi będzie nieco niższy, przy tej samej jakości. Naturalne, dębowe podłogi prezentują się we wnętrzach doskonale.