Fachowy demontaż eternitowego dachu

Dachy wykonane z eternitu były w swoim czasie niesamowicie popularne, głównie z racji niskiej ceny. Nic więc dziwnego iż takowe są po dziś dzień częścią starych domów, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. Eternit jest jednak materiałem toksycznym, i może poważnie zagrażać zdrowiu mieszkańców, oraz otoczeniu.

Sprawne usuwanie dachów z eternitu

demontaż eternituW naszym miasteczku stało do niedawna bardzo wiele starych domów, które miały właśnie dachy z eternitu. Wielu mieszkańców tych budynków od dłuższego czasu chciało owe dachy wymienić na nowe, aczkolwiek nie mieli możliwości by usunąć stary dach własnoręcznie. W ramach oczyszczania i modernizacji miasta wynajęliśmy więc profesjonalną firmę, przeprowadzającą demontaż eternitu w sprawny i bezpieczny sposób. Owa firma wykorzystuje bowiem substancje, które neutralizują większość szkodliwych właściwości eternitu, i zapobiegają rozprzestrzenianiu się włókien materiału, które mogą być przyczyną zatrucia lub problemów z drogami oddechowymi. Prace demontażowe prowadzone są w najostrożniejszy sposób, tak by nie tylko nie stwarzać zagrożenia dla otoczenia, ale również nie naruszyć konstrukcji budynku. Mają one również na celu przygotowanie struktury nośnej pod położenie nowego dachu w sposób łatwy i szybki. Zdemontowany eternit jest później utylizowany przez pracowników firmy w zakładach przemysłowych, lub składowany jeśli nie ma możliwości natychmiastowego zniszczenia szkodliwej substancji.

Całość prac, w zależności od wielkości i stanu technicznego dachu, może być wykonana w co najwyżej dwa dni. Oczyszczenie kilkunastu domów było więc kwestią ledwie miesiąca intensywnych prac, po którym w całym mieście nie pozostał ani jeden dom, którego dach byłby wykonany ze szkodliwego dla zdrowia eternitu.