Florety kwiatowe dla każdego

Gdy brałam ślub, miałam w głowie przepiękny bukiet. Chciałam, aby był on niezwykle okazały, wykonany z połączenia czerwonych i białych róż, oraz dodatkiem asparagusa. Niestety, większość kwiaciarni nie chciała podjąć się wykonania mojego bukietu. Zgodnie z ich polityką na śluby nie łączyło się bieli z czerwienią, a asparagus pasował bardziej do wiązanek urodzinowych

Florety kwiatowe o rozmaitych kształtach

florety kwiatoweZe względu na fakt, że mój wymarzony bukiet nie wpisywał się w aktualne trendy, większość kwiaciarni odmawiała jego wykonania, aby nie zepsuć sobie renomy. Gdy w końcu znalazłam jedną, która była gotowa podjąć się zadania, cena przerosła moje możliwości. Postanowiłam zatem nie rezygnować z marzenia i samodzielnie wykonać bukiet. Znalazłam informację, że w celu nadania wiązance preferowanego kształtu używane są florety kwiatowe o rozmaitych kształtach i wymiarach. Znalazłam więc jeden, który odpowiadał kształtem mojej wizji bukietu i zabrałam się do pracy. Floret jak się okazało był rozwiązaniem bardzo praktycznym. Bez żadnego problemu nadałam wiązance preferowany kształt. Dodatkowo, dzięki neutralnej kolorystyce, nie był widoczny spod kwiatów. Nie był ciężki, co ułatwiło mi utrzymanie bukietu podczas ceremonii. Dodatkowo istniała możliwość nasączenia go wodą, co przedłużyło trwałość całej wiązanki (było to doskonałe rozwiązanie, ponieważ woda została zatrzymana wewnątrz i bukiet w żaden sposób nie brudził).

Gdy zdecydowałam się na samodzielne wykonanie własnej wiązanki ślubnej, myślałam że sprawi mi to większy problem. Dzięki floretowi kwiatowemu było to jednak niezwykle proste zadanie. Całość nie była zbyt czasochłonna a wykonanie bardzo proste. Floret sam nadał wiązance pożądany kształt, co zminimalizowało ryzyko niepowodzenia. Teraz już wiem z czego korzystają profesjonaliści.