Gdzie w Markach urządzić wesele?

 

Okres przed ślubem to bardzo stresujący czas dla całej rodziny. Wiem co mówię, bo wyszłam za mąż w pod koniec ubiegłego roku. Mieliśmy do załatwienia bardzo dużo spraw. Tym bardziej, że na co dzień mieszkamy w innym miejscu niż to, gdzie chcieliśmy wziąć ślub. Większość naszej rodziny mieszka w Warszawie i tam chcieliśmy się pobrać, żeby goście nie musieli jechać ponad trzysta kilometrów.

Marki są dobrym miejscem na organizację wesela

wesele markiOboje pochodzimy z Warszawy jednak nasze życie zawodowe związaliśmy z Pomorzem. Znaleźliśmy tam dobrze płatną pracę i postanowiliśmy się osiedlić. Wesele postanowiliśmy zorganizować w okolicach Warszawy. Co prawda przyjedzie kilku naszych znajomych z Pomorza, ale większość rodziny mamy właśnie stolicy. Jeśli chodzi o wesele Marki są ciekawym miejscem na jego organizację. Jest tam sporo restauracji, pensjonatów i domów weselnych. Nie jest tak drogo jak w Warszawie, a musieliśmy wziąć pod uwagę cenę przy liczbie ponad stu gości. Interesowało nas wesele i nocleg, potrzebowaliśmy więc obiektu, który ma wiele pokoi. Zdecydowaliśmy się na rodzinny pensjonat położony na obrzeżach Marek. Cena była odpowiednia. Oferowali również ciekawe menu. Jeśli chodzi o posiłki zdecydowaliśmy się na tradycyjny rosół i pieczone udka. Do tego była cała masa innych potraw na szwedzkim stole. Ciasto i tort zamówiliśmy w cukierni, a alkohol kupiliśmy w hurtowni.

Mimo zdenerwowania podczas oficjalnej ceremonii na przyjęciu bawiliśmy się wspaniale. Mam nadzieję, że nasi goście równie dobrze będą je wspominać. Kilka dni później wybraliśmy się w podróż poślubną. Wykupiliśmy wcześniej pełną wrażeń wycieczkę do Turcji. Kraj jest przepiękny i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś tam pojadę. Prezenty ślubne przydały się do urządzenia mieszkania.