Gewerbe bez zameldowania w Niemczech

Często zdarza się, że Polacy chcący założyć firmę w Niemczech nie wiedzą jak rozwiązać problem braku zameldowania w tym kraju. Jest to szczególnie kłopotliwe dla osób, które otrzymały propozycję pracy w której wymagane jest samozatrudnienie. 

Gewerbe w Niemczech bez zameldowania

gewerbe bez meldunkuRejestracja działalności gospodarczej na terenie Niemiec bywa nieco problematyczna dla wielu osób wyjeżdżających do pracy w tym kraju. Wynika to z faktu, że niemiecki urząd skarbowy potrzebuje potwierdzenia rzeczywistego istnienia firmy pod wskazanym adresem, często żądając podania numeru telefonu stacjonarnego w celu weryfikacji danych. Dla Polaków nieposiadających stałego zameldowania na terenie Niemiec jest to spore utrudnienie. Wiele osób przyjeżdża do pracy, w której koniecznością jest założenie jednoosobowej działalności gospodarczej jak np. nianie czy opiekunki osób starszych. Formalności związane z wymeldowaniem się w Polsce i zameldowaniem w Niemczech, często są dla nich skomplikowane, wiążą się też z dodatkowymi kosztami. Problem ten można jednak rozwiązać. Istnieje wiele profesjonalnych firm specjalizujących się w gewerbe bez meldunku. Nie tylko użyczają one swojego adresu pod zarejestrowanie działalności, ale są też pomocne w załatwieniu wszelkich innych spraw związanych z prowadzeniem firmy w Niemczech jak np. przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów, porady prawne czy pomoc w kwestiach księgowych. Aby skorzystać z usług takiej firmy potrzebny będzie tylko nasz dowód osobisty. Użyczenie adresu do zarejestrowania działalności jest całkowicie legalne. 

Brak meldunku to nie powód, aby rezygnować z ciekawej możliwości pracy w Niemczech. Warto skorzystać z usług firm zajmujących się pomocą przy rejestrowaniu działalności w tym kraju, które załatwią one za nas wszystkie niezbędne formalności.