Impregnacja cegły nowoczesnymi środkami

Budynki z cegły mają taki atut, że świetnie trzymają ciepło. W latach osiemdziesiątych dużo budynków w Polsce powstało właśnie na bazie czerwonej cegły, wypalanej w temperaturze tysiąca stopni Celsjusza. Teraz najważniejszym jest fakt, że trzeba je impregnować. Są do tego odpowiednie środki, które nadają się do starszych i nowych budynków.

Impregnat do budynków z cegły

nowoczesny impregnat do cegłyCegła po pewnym czasie zaczyna delikatnie kruszeć, a jej struktur zrobi się chropowata. Aby tego uniknąć należy stosować nowoczesny impregnat do cegły. Jest to środek na podstawie którego powstały także impregnaty do betonu. Jego koszt jest równy stu pięćdziesięciu złotych, a to wystarcza na zaimpregnowanie tysiąca metrów kwadratowych powierzchni. Środek nakłada się na cegłę oraz czeka na wchłonięcie. Jest bezbarwny więc nie pozostawia śladów na budynku. Jego zapach przestaje być wyczuwalny około dwanaście godzin po wyschnięciu. Impregnat pełni rolę regeneracyjną dla cegły, nawet jeśli posiada już ślady długowieczności. Stosowanie go w budynkach, które dopiero powstały również jest dobre, ponieważ drugą funkcją jest funkcja zapobiegawcza. Po dwudziestu latach zauważysz różnicę w cegle impregnowanej oraz nieimpregnowanej Warunki atmosferyczne będą kruszyć cegłę, natomiast Twoja pozostanie bez takich uszkodzeń. Podczas impregnacji należy pamiętać o odpowiedniej temperaturze. Najlepiej robić to wczesną jesienią lub późną wiosną, kiedy termometr wskazuje temperaturę około dwudziestu stopni. 

Wszelkiego rodzaju impregnaty są korzystne dla różnych materiałów. Chyba każdy wie jak wygląda zaimpregnowane drewno lub metal. Nie ma nic dziwnego w impregnowaniu cegły, która jest równie estetycznym materiałem po odpowiednim zadbaniu. Domy z cegły są bardzo funkcjonalne, jednak prawidłowe postępowanie z nimi jest bardzo wymagane.