Innowacyjne rozwiązania z zakresu techniki transportu

Głównym zadaniem wciągarki jest podnoszenie, przeciąganie i pozycjonowanie ładunków w warunkach intensywnego użytkowania. Prawie wszystkie modele oferowane w sprzedaży zbudowane są jako urządzenia bazowe, które można uzupełnić szeroką gamą opcji i dopasować do indywidualnych potrzeb.

Charakterystyka nowoczesnych wciągarek łańcuchowych

Wciągarki łańcuchoweDostępne na rynku nowoczesne i markowe wciągniki spełniają wszystkie wymagania stawiane nowoczesnym urządzeniom dźwignicowym. Wysoka ich wydajność, rentowność i bezpieczeństwo eksploatacji, zapewnia również niezbędne bezpieczeństwo inwestycyjne. Projektowane i produkowane innowacyjne rozwiązania z zakresu techniki transportu, mogą zaspokoić przedsiębiorstwa różnej wielkości, od zakładów rzemieślniczych po duże zakłady przemysłowe. Wciągarki łańcuchowe spełniają wymagania Dyrektywy Maszynowej, oraz odpowiednie normy. W większości modeli obudowa i pokrywa wykonane są z wytrzymałego odlewu aluminiowego. We wciągnikach, przeważnie stosuje się silniki asynchroniczne, oczywiście dostępne są również modele dwubiegunowe. W niektórych modelach z przyczyn funkcjonalnych sprzęgło poślizgowe montowane jest przed układem hamulcowym i zintegrowane jest z wałem napędowym. Zapewnia to ochronę wciągnika przed przeciążeniem, oraz działa jako awaryjny ogranicznik najniższej i najwyższej pozycji haka. W celu ograniczenia najniższej i najwyższej pozycji haka, stosuje się także przekładniowy wyłącznik krańcowy. Opcjonalnie, można również zamontować awaryjny ogranicznik z odłącznikiem.

Zazwyczaj stosowane ograniczniki awaryjne odłączają od siebie wszystkie trzy fazy po naciśnięciu odpowiedniego przycisku. Ważnym i godnym uwagi jest również napęd łańcuchowy. Wykonany jest z materiałów wysoce odpornych na zużycie zapewniających długotrwałą eksploatację, w standardowym wykonaniu do zastosowania w odlewniach.