Instalacja lpg to oszczędność na każdym kilometrze

 

Ceny paliw na stacjach benzynowych utrzymują się stale na wysokim poziomie. Dlatego tankowanie samochodu, który ma duże spalanie to naprawdę duży koszt. Kierowcy samochodów z silnikiem benzynowym mają alternatywę, która pozwala na spore oszczędności. Tą alternatywą jest oczywiście instalacja lpg, czyli przerobienie silnika do jazdy na gaz.

Zamontowanie instalacji lpg trwa kilka godzin

montaż instalacji lpg w RzeszowieMontaż instalacji lpg w Rzeszowie trwa dosłownie kilka godzin. Można powiedzieć, że jest to kwestia uziemienia samochodu na jeden dzień. Umawiając się do serwisu na rano już wieczorem można tankować do samochodu gaz lpg. Wielu kierowców zastanawia się nad tym, czy zamontowanie instalacji lpg to dobre rozwiązanie. Na pewno pod względem sprawności działania silnika nie ma się czego obawiać. Obecnie stosuje się już instalacje piątej generacji, które zapewniają maksymalne osiągi samochodu przy minimalnym spalaniu. Oczywiście największą zaletą przerobienia samochodu z benzyny na gaz jest płynąca z tego oszczędność. Benzyna jest ponad dwukrotnie droższa od gazu lpg. Spalanie na gazie będzie jedynie minimalnie większe, aniżeli na benzynie. Zatem na każdym kilometrze oszczędzamy praktycznie połowę. Przy obecnych cenach paliw na stacjach to oszczędność będzie w portfelu widoczna gołym okiem. Koszty zainstalowania lpg w samochodzie zwrócą się dopiero wówczas, kiedy przejedziemy odpowiednią ilość kilometrów. Im więcej jeździmy samochodem tym bardziej opłaci się zamienić benzynę na gaz.

Przystosowując samochód do jazdy na gaz lpg zaoszczędzimy sporo pieniędzy przy każdym tankowaniu. Ceny paliwa na stacjach pozwalają bardzo szybko przekalkulować sobie opłacalność takiej zmiany. Zamontowanie w samochodzie instalacji gazowej to kwestia kilku godzin. Osoby, które dużo podróżują samochodem mogą być pewne, że taka zmiana szybko się zwróci.