Jak najszybciej tworzyć przecisk pod asfaltem?

Wiele instalacji podziemnych krzyżuje się obecnie ze szlakami komunikacyjnymi. Może to rodzic wiele problemów w szczególności, gdy zaistnieje konieczność naprawy takiej instalacji. Ważne wtedy, aby uniknąć tworzenia wykopu, który mógłby zakłócić komunikację.

Czym są przeciski?

przeciski pod drogamiChyba każdy z ans zdaje sobie sprawe tego, jak kłopotliwe mogą być remonty instalacji podziemnych. Większość z nich bowiem krzyżuje się z różnego rodzaju szlakami komunikacyjnymi, przez co aby je naprawić daną ulice trzeba wyłączyć z ruchu, aby wykonać wykop. Obecnie jednak takie prace są mniej kłopotliwe – jest to możliwe dzięki bez wykopowej technice naprawy i przebudowy instalacji podziemnych. Przeciski pod drogami, bo o nich mowa, umożliwiają uzyskanie dostępu do naprawi tej instalacji, poprzez utworzenie horyzontalnie biegnącego tunelu pod drogą. Dzięki temu, naprawa, remonty, czy też przebudowa instalacji nie są związane z koniecznością wyłączenia danego odcinka instalacji z ruchu. Oczywiście, aby taka technika naprawy instalacji podziemnej byłą możliwa, konieczne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. Szczególnie ważne jest posiadanie odpowiedniego wiertła, jak również sondy, która wykryje, czy na drodze przecisku nie występują żadne przeszkody terenowe, które mogłyby zakłócić wykonanie tunelu. Obecnie coraz więcej firm zajmujących się naprawą i konserwacją instalacji, jest wyposażona w sprzęt umożliwiający wykonanie przecisków. Istnieje więc szansa, że tego typu prace przestana być utrudnieniem dla kierowców jak również pieszych.

Duża część instalacji przebiega pod ziemią co rodzi problemy podczas ich naprawy. Dlatego też obecnie korzysta się z różnych sposobów, które ułatwiają dostęp do tych instalacji. Szczególnie popularne stało się wykonywanie w ostatnim czasie horyzontalnie biegnących tuneli.