Jak osłonić się przed słońcem?

Lato to okres, kiedy promienie słoneczne ogrzewają nasze domy nawet przez kilkanaście godzin dziennie. Wiele osób szuka wtedy sposobów na schłodzenie mieszkania i ukrycie się chociaż na chwilę w cieniu. Jednym z najlepszych rozwiązań jest montaż systemów osłonowych.

Automatyczne systemy osłonowe

systemy osłonowe warszawaDo wyboru mamy dwa rodzaje osłon: wewnętrzne i zewnętrzne. Osłony zewnętrzne stosuje się na balkonach, tarasach, ogrodach zimowych. W tych miejscach montuje się markizy, które ochronią nas nie tylko przed nadmiarem promieniowania słonecznego, ale także przed deszczem i silnymi porywami wiatru. Do osłon zewnętrznych należą także żaluzje fasadowe, rolety i refleksole. Jeśli nie mamy tarasu ani balkonu, możemy postawić w ogrodzie pergolę, która stanie się naszą zewnętrzną oazą chłodu. Do regulacji stopnia nasłonecznienia we wnętrzach, służą takie osłony, jak: klasyczne żaluzje, rolety rzymskie, zasłony firanowe, oraz rolety dachowe stosowane w świetlikach. W dużych miastach coraz więcej osób decyduje się na automatyczne systemy osłonowe warszawa jest niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o ilość gospodarstw domowych korzystających z tego typu udogodnień. Automatyczne systemy osłonowe korzystają z elektrycznych napędów i sterowników, które można zaprogramować tak, żeby otwierały się i zamykały same. Dzięki temu nie musimy się martwić nadmiernym nasłonecznieniem mieszkania, kiedy jesteśmy w pracy lub na wyjeździe. Wielu producentów ma w swojej ofercie także moskitiery, które uchronią nas przed uciążliwymi owadami.

Jeśli zależy nam na szczególnie dobrej ochronie przeciwsłonecznej, warto wybrać osłony wykonane z tkanin typu screen. Tego typu tkanina nie zaciemnia wnętrza, tylko odbija promienie słoneczne, dzięki czemu nie ogranicza naszej widoczności. Jest ona także łatwa w czyszczeniu.