noże krążkowe

Jak wygląda praca z nożami krążkowymi?

Rok temu podjąłem pracę na produkcji jako drukarz. Mam już szerokie doświadczenie w branży poligraficznej, ponieważ jest to zawód, w którym jestem wykształcony. O pracy na produkcji krążą różne opinie.

Solidne noże krążkowe a jakość cięcia

noże krążkoweWedług mnie wszystko zależy od tego na jakim stanowisku pracujemy. Moje zajęcie należy do tych bardziej odpowiedzialnych, ponieważ mój jeden błąd może spowodować bardzo duże straty finansowe. Niezbędna jest nieustanna kontrola nadruku, co ma bardzo duży związek, ze stosowanymi w naszych liniach anvil covers. Z drugiej strony, ten trud jest poniekąd zrekompensowany, ponieważ drukarz w firmie poligraficznej zazwyczaj może się pochwalić przyzwoitymi na tle innych zarobkami. Najgorzej jest w przypadku osób stojących i pakujących przy linii, podających surowiec do maszyny, lub zajmujących się obsługą wózków ręcznych. Jest to praca wymagająca sporej krzepy i wytrzymałości, a warto zaznaczyć, że mimo wszystko zatrudnionych jest u nas znacznie więcej kobiet niż mężczyzn. Poza tym, podczas wykonywania obowiązków musimy mieć oczy szeroko otwarte, ponieważ maszyny sztancujące ulegają nieustannym awariom. Dodatkowo musimy mieć na uwadze zasady BHP, mimo wszystko sztanca generuje bardzo wysoki poziom hałasu, więc zatyczki do uszu są obowiązkowe. Do tego oczywiście odpowiednia odzież robocza, czepki na głowę, rękawiczki i tym podobne. Także maszyny muszą odznaczać się najwyższymi parametrami bezpieczeństwa, co zapewnia na przykład hamulec elektromagnetyczny. Z kolei sprzęgła proszkowe powodują, że rozwijarka prowadzi materiał ze stałą prędkością, a solidne noże krążkowe zapewniają doskonałą jakość cięcia.

Wszystkie te elementy muszą ze sobą współgrać, by produkcja była płynna i pozbawiona niedociągnięć. Nad tym na szczęście czuwa cały sztab osób, a nie tylko i wyłącznie ja. Cieszę się z tego, że tak jest, bo nie chciałbym być za to samodzielnie odpowiedzialny.