Jak wykonać hydroizolację piwnicy?

W niektórych budynkach, szczególnie tych starszych możemy spotkać się z problemem wilgoci. Dlaczego? Dlatego, że hydroizolacja budynku może być uszkodzona a czasami okazuje się, że w ogóle jej nie było. Jednak z wilgocią możemy sobie poradzić zakładając izolację od nowa.

Izolacja piwnicy od wewnątrz

hydroizolacja piwnicy od wewnątrzWiele osób ma kłopoty w powracającą wilgocią. Przyczyną tego problemu jest wsiąkanie wody gruntowej w nasze fundamenty, dlatego za każdym razem kiedy myślimy, że udało nam się pozbyć naszego problemu, to w krótkim czasie okazuje się, ze jesteśmy w błędzie. Jedynym skutecznym sposobem na rozwiązanie naszego problemu jest odbudowa hydroizolacji. Jak to zrobić? Jest na to kilka sposobów. Jednym z nich jest odkopanie fundamentów i ścian co niestety wiąże się z ogromnymi kosztami. Na szczęście są dużo tańsze i łatwiejsze metody na zabezpieczenie fundamentów przed podciąganiem kapilarnym. Jedną z tych metod jest hydroizolacja piwnicy od wewnątrz. Ten rodzaj izolacji bardzo często wykonywany jest w przypadku przeciekania ścian lub posadzki. Należy jednak wykonać tą izolację na całej powierzchni piwnicy, ponieważ nigdy nie wiadomo w jakim stanie jest izolacja założona podczas budowy budynku. Może się bowiem okazać, że za jakiś czas ściany będą przeciekać w innym miejscu skoro zdarzyło się to raz to na pewno będzie miało miejsce znowu. Dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze, ponieważ nie będziemy musieli ponownie wzywać ekipy do wykonania hydroizolacji i płacić im za przyjazd.

W przypadku hydroizolacji piwnic wykorzystywane są różne materiały, jednak wybór najlepszego należy pozostawić fachowcom. Ten rodzaj izolacji jest łatwy w wykonaniu i zajmuje niewiele czasu, stąd też jest to najczęściej wykonywana metoda zabezpieczenia budynku przed wilgocią.