Jak zagospodarować wnękę w mieszkaniu?

Mieszkania większości z nas nie są okazałe metrażem toteż doskonale wiemy jak to jest walczyć w domu o każdy dodatkowy metr wolnej przestrzeni. Staramy się tak urządzać pokoje, aby chociaż wizualnie wydawały się większe. Ostatnimi czasy modnym stało się przerabianie wnęk na szafy, które potrafią paradoksalnie zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca w naszym mieszkaniu.

Szafa we wnęce mieszkania 

szafy na wymiar tychyWiększość mieszkań w blokach, zwłaszcza w starym budownictwie posiada wnęki, które wydawałoby się są naprawdę ciężkie do zagospodarowania. Nie są na tyle głębokie, aby umieścić w nich chociażby stolik z fotelem, a jednocześnie ziejąc pustką również nie prezentują się najlepiej. Najczęściej zatem wisi w nich lustro bądź stawiamy tam wieszak na ubrania. Tymczasem istnieje świetna metoda na to, aby optymalnie wykorzystać naszą wnękę, a tym samym zwiększyć nieco wolną od mebli powierzchnię mieszkania. Brzmi to na pierwszy rzut oka jak zaprzeczenie, jednak wcale tak nie jest. Oczywiście chodzi o szafy na wymiar Tychy posiadają sklepy w których znajdziemy takie szafy w naprawdę przeróżnych stylach, więc bez względu na to jak mamy urządzone mieszkanie z pewnością znajdziemy taką szafę, która idealnie się wpasuje w jego wystrój. Szafy na wymiar można właśnie umieścić we wnęce co sprawia, że drzwi takiej szafy równają się ze ścianą, a starą szafę, która stała w salonie bądź sypialni możemy po prostu sprzedać bądź wyrzucić tym samym zyskując więcej miejsca w mieszkaniu.

Szafy wnękowe zajmują całą powierzchnię od podłogi do samego sufitu i potrafią być niezwykle pojemne. W takiej szafie z łatwością zmieścimy ubrania całej rodziny, ale również znajdzie się miejsce na buty czy nawet sprzęty domowe, jak na przykład odkurzacz, żelazko, czy deska do prasowania bądź suszarka do ubrań. W szafie robionej na wymiar pomieścimy także pościel na zmianę lub firanki.