Jakie odmiany truskawek polecane są do ogrodu?

 

Własny zagajnik to super sprawa. Możemy w nim hodować własne owoce na przetwory oraz warzywa do konsumpcji. Zrywanie jabłek z własnego drzewa owocowego przynosi nam wiele satysfakcji. Są one znacznie bardziej soczyste oraz zdrowsze, od tych, które możemy zakupić w sklepie. Ponadto wiemy, że to co jemy nie posiada oprysków ani sztucznych nawozów.

Targi rolnicze zrewolucjonizowane przez nowości odmianowe truskawek

Nowe odmiany truskawekWizyta na corocznych targach ogrodniczych to obowiązek praktycznie każdej osoby, która chce na bieżąco wiedzieć, jakie nowe odmiany owoców i warzyw pojawiły się na rynku. Zagraniczni przedsiębiorcy szukają najnowszych szczepów, które pozwolą im na uzyskanie lepszych smakowo oraz jakościowo produktów. Osoba prywatna jest bardziej ciekawa, czy nowe odmiany truskawek oraz innych owoców są smaczniejsze i łatwiejsze w hodowli w przydomowym ogródku. Ponadto poszukujemy takich przetworów, które będą odporne na zimniejsze dni, duże wahania temperatur, a co najważniejsze mało podatne na choroby oraz robaki. Wiele osób poszukuje także do swoich zagajników odmian truskawek wczesnym oraz późnych. W ten sposób mogą cieszyć się tymi przepysznymi owocami przez dłuższy czas w roku. Ponadto truskawki takie, oprócz na przetwory, możemy mrozić. Dlatego też warto dowiedzieć się, które odmiany dobrze przechowywać przez dłuższy czas, aby nie straciły swoich właściwości.

Wybierając odmianę truskawek do swojej hodowli warto także dowiedzieć się, jak wiele kwiatostanów może posiadać jeden krzaczek oraz czy można go swobodnie rozsadzać. W ten sposób będziemy w stanie ciągle rozszerzać swój zagajnik i zbierać okazałe zbiory. Ponadto im więcej kwiatków tym plony będą bardziej obfite. Wystarczy tylko wybrać idealną odmianę dla swojej gleby.