Jakim kosmetykiem oczyszczać cerę wrażliwą?

Cera wrażliwa niestety nie jest łatwa w pielęgnacji. Kluczowym elementem są oczywiście odpowiednio dobrane, delikatne kosmetyki, które nie podrażnią skóry, ale jednocześnie nie będą zbyt delikatne, a co za tym idzie – nieskuteczne. Jednym z najważniejszych kosmetyków w pielęgnacji tej cery są te do mycia skóry. Stanowią one bazę do dalszych etapów pielęgnacji.

Cera wrażliwa wymaga łagodnego żelu do mycia

żel do mycia twarzy cera wrażliwaNasza cera po całodniowym noszeniu makijażu potrzebuje dokładnego oczyszczenia. Właśnie dlatego tak ważnym elementem jest taki produkt do mycia, który dokładnie pozbędzie się wszelkich zanieczyszczeń oraz resztek kosmetyków. Są jednak takie typy skóry, jak np. cera wrażliwa, która ma naprawdę duże wymagania jeżeli chodzi dobre kosmetyki. Każdy produkt opisany jako żel do mycia twarzy cera wrażliwa powinien przede wszystkim posiadać w swojej formule substancje łagodzące podrażnienia. Świetne będą wszystkie żele z dodatkiem aloesu, który nie tylko działa na skórę kojąco, ale też m.in. przyspiesza regenerację naskórka, na którym znajdują się przebarwienia po trądziku. Skóra po oczyszczeniu i umyciu jej żelem musi być jędrna i gładka. Zdecydowanie niepożądane jest uczucie ściągnięcia, które występuje często w przypadku źle dobranych kosmetyków. Cera wrażliwa nie może być również zaczerwieniona po umyciu jej żelem. Niestety wiele z zawartych w kosmetykach substancji powoduje taką reakcję skóry.

Dokładne oczyszczenie cery to  podstawa dobrej pielęgnacji. Z tego powodu właśnie żel do mycia twarzy jest kosmetykiem, który powinien być idealnie dobrany do rodzaju cery. Dla cery wrażliwej najważniejsze jest to by nie używać kosmetyków, które mają w sobie podrażniające składniki oraz niepotrzebne substancje zapachowe i koloryzujące.