akcesoria jeździeckie

Jazda konna, akcesoria jeździeckie dla zdrowia

Wybierasz się na pierwszą lekcję jazdy konnej i nie wiesz jak się przygotować oraz co należało by ze sobą zabrać? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które z pewnością okażą się przydatne bez względu na to na jakim stopniu zaawansowania jesteś. Przede wszystkim zadbaj o ubiór by był dobrze dopasowany, czyli ani nie za duży ani tez nie za ciasny lecz w sam raz.

Jakie akcesoria jeździeckie wypływają na bezpieczeństwo?

akcesoria jeździeckieNie musisz od razu inwestować w profesjonalną odzież jeździecką. Zapewniamy, że bryczesy damskie czy męskie, oficerki, czy tym bardziej ostrogi, palcaty itp. będą na początku zupełnie zbędne. Wystarczy, że ubierzesz wygodne spodnie, najlepiej bez elementów, które mogłyby się zaczepiać czy powodować dyskomfort podczas jazdy, bawełnianą koszulkę i jakąś bluzę. Do tego buty z wyższą cholewką, które będą chronić kostkę. Zadbaj o to, by w czasie jazdy nie było Ci za zimno, ani za ciepło, najlepiej więc zabrać ze sobą coś co będziesz mógł założyć lub zdjąć, gdy się rozgrzejesz. W czasie jazdy ważna jest też ochrona głowy. Choć oczywiście pierwsze lekcje raczej nie spowodują kontuzji, bo będziesz uczyć się podstaw, to i tak powinno się założyć na głowę toczek – taki rodzaj kasku, który będzie chronił głowę w razie upadku. Tanie akcesoria jeździeckie są bardzo ważne.

Zazwyczaj stadnina ma ich większą ilość i udostępnia je na czas jazdy, ale jeśli nie chcesz używanego toczka, to możesz zainwestować we własny. Inne akcesoria jeździeckie nie będą Ci potrzebne, a wszystko co niezbędne dla konia, na przykład ochraniacze dla konia, siodła, ogłowia, ma z pewnością na wyposażeniu każda stadnina.

Zrób zakupy na https://www.stajniasklep.pl