Kamerzysta – o czym musi pamiętać?

Praca kamerzysty nie jest łatwa. Bez względu na to czy filmuje on wesele, studniówkę, imprezę masową, czy wystąpienie polityka na gali to musi znać pewne zasady, dzięki którym film z każdej uroczystości będzie niezapomniany. Ważny jest sprzęt, miejsce, przygotowanie wcześniejsze.

Kamerzysta i dobry sprzęt

kamerzysta lublinZ pewnością kamerzysta powinien mieć ze sobą dobrą kamerę i statyw. Dzięki statywowi możliwe jest kręcenie statycznych zdjęć, jak również kręcenie bez poruszania się obrazy. Filmowanie z ręki nie jest takie łatwe, a obraz często bywa zamazany. Kamera również powinna mieć różne ustawienia. Szczególnie filmowanie wieczorem jest trudne, bo trzeba się postarać, żeby wszystko było widoczne. Ważne jest też to, by kamerzysta lublin poznał wcześniej teren. Dzięki temu będzie wiedział gdzie może się ustawić, żeby nie zasłaniać widoku gościom, ale tez żeby sam miał dobry widok. Kamerzysta musi pamiętać by film był atrakcyjny dla widzów. Obraz powinien być wyraźny i dynamiczny, kamera nie może zmieniać zbyt często pozycji, bo będzie to utrudniało odbiór. Film z imprezy powinien zawierać wszystkie najważniejsze rzeczy jakie odbyły się na uroczystości. Na weselu będzie to pierwszy taniec, toast, krojenie tortu. Na gali rozdania nagród muszą być ujęte wszystkie nagrody i przemówienia, warto także mieć kilka ujęć publiczności czy widok ogólny całej sceny. Kamerzysta zadba także o montaż filmu. Liczy się to by film był logicznie zmontowany, jak również, by był atrakcyjny do odbiorców.

Montaż polega na tym, by zebrać najlepsze ujęcia z uroczystości i przedstawić je tak, by miały związek przyczynowo-skutkowy. Liczy się także to nie ucinać scen w połowie, jak również żeby nie tworzyły się dłużyzny. Wtedy film będzie nieprzyjemny do oglądania, a widz będzie zmęczony.