Karnisze metalowe nad okna

 

Karnisze wykonywane są z trzech materiałów: drewna, plastiku lub metalu. Te trzy odmiany karniszy są najczęściej spotykane na rynku. Karnisze drewniane są zazwyczaj używane do krótkich firanek. Karnisze wykonane z plastiku są używane także do wieszania krótkich firanek. Karnisze metalowe najczęściej używane są do wieszania zasłon i długich firan.

Karnisze pojedyncze i podwójne

karnisz metalowy pojedynczyKarnisze dzielimy także ze względu na ilość szyn z których składa się karnisz. Najczęściej spotykane w sprzedaży to karnisze pojedyncze i podwójne. Karnisze pojedyncze są używane do wieszania firan. Używając karnisza podwójnego możemy zawiesić na oknie jednocześnie firanę i zasłonę. Karnisze metalowe powieszane są najczęściej na wkrętaki lub rozporowo. Karnisz metalowy pojedynczy możemy zamontować w sposób rozporowy. Montowanie w sposób rozporowy jest najlepszym sposobem montażu karniszy metalowych pojedynczych. Stosując montaż rozporowy do zamocowania karnisza pojedynczego unikamy konieczności ingerencji w ściany lub w sufit. Jest to bardzo wygodne w momencie, kiedy chcemy uniknąć wiercenia w ścianie. Karnisze pojedyncze można także montować z zastosowaniem podwieszania sufitowego. Ten model mocowania stosuje się raczej do karniszy metalowych podwójnych, ponieważ jest to mocowanie inwazyjne. Do sufitu karnisz montowany jest za pomocą specjalnych wkrętów. Na rynku oprócz karniszy pojedynczych i podwójnych są dostępne karnisze potrójne oraz poczwórne.

Na rynku mamy bardzo duży wybór asortymentu karniszy. Po zakup odpowiedniego karnisza najlepiej udać się do sklepu z karniszami. Takich sklepów mamy bardzo dużo. Jeżeli w naszej okolicy nie ma takiego sklepu możemy odwiedzić jeden ze sklepów internetowych. W sklepach internetowych jest bardzo duży wybór różnych modeli karniszy.