Kiedy zabrać psa do psiego fryzjera?

Pamiętam, że tego dnia za oknem szalała sroga zima. Wiatr uderzał w szyby nieprzerwanie hucząc i bucząc całą dobę. Naprawdę stał się cud, że usłyszałam szczekanie na swoim podwórku i aż strach pomyśleć co by się stało, gdybym pomyliła psie zawodzenie z dźwiękami wiatru.

Zdrowie psa dzięki psiemu fryzjerowi

psi fryzjer krakówKiedy znalazłam w swoim ogrodzie tę małą, nieszczęśliwą kulkę z trudem pohamowałam w sobie wybuch złości spowodowany tym, jak podła potrafi być ludzka natura. Postanowiłam skupić się na maleństwie i zadbać o to, aby od tego dnia nie spotkała go już żadna krzywda. Z początku Szogun, bo tak nazwałam przygarniętego pieska, był wesołym szczeniaczkiem, u którego weterynarz potwierdził brak schorzeń. Tym bardziej nie rozumiałam, dlaczego ktoś w taką noc podrzucił mi psa na podwórko. Piesek rozwijał się bardzo dobrze, jednak to, co przykuwało największa uwagę to jego coraz dłuższa sierść. W pewnym momencie zauważyłam, że sprawia mu problemy zachodząc na oczka, a w dodatku było mi niesamowicie przykro patrzeć, jak w wakacyjny upał pies musi znosić go mając tyle sierści na sobie. Dlatego stwierdziłam, że dobrym pomysłem będzie psi fryzjer Kraków jest ogromnym miastem w którym znajdziemy mnóstwo doskonałych psich fryzjerów, dlatego udałam się z Szogunem do najbliższego z nich. Weterynarz powiedział mi niegdyś, że piesek może być w typie rasy teriera tybetańskiego i rzeczywiście bardzo go przypominał. Fryzjer natomiast potwierdził weterynaryjne spostrzeżenia i czym prędzej zabrał się do odpowiedniego strzyżenia dla tej rasy. Po kilku chwilach mogłam podziwiać efekty jego pracy. Mój psiak miał zarówno krótką sierść z jaką o wiele lepiej będzie mu znosić upały, a także dzięki temu zabiegowi wreszcie przestanie mieć problem z oczami.

Fryzjer dla psów, do jakiego się udałam nauczył mnie także, jak pielęgnować sierść mojego ukochanego przybłędy, oraz poinformował jak często udawać się na ponowne strzyżenie. Zastosowałam się do usłyszanych porad, dzięki czemu sierść mojego psa jest teraz w doskonałej kondycji. Psiak nie linieje tak strasznie, jak niegdyś, a sierść jest piękna, błyszcząca i wspaniale miękka w dotyku.