Kluby fitness z odpowiednim wyposażeniem

 

Siłownie i kluby fitness to dobry biznes, szczególnie w dużych miastach, gdzie ludziom bardzo zależy na byciu wysportowanym i aktywnym. Jeżeli chciałbyś podjąć się prowadzenie np. takiego klubu, to musisz zakupić odpowiedni sprzęt. Po przeczytaniu tego wpisu powinieneś wiedzieć w co wyposażyć Twój klub fitness, aby wykonywać w nim pełen trening całego ciała.

Niezbędne wyposażenie do klubów fitness

wyposażenie do klubu fitnessKluby fitness nie zajmują się tak ciężkimi treningami jak siłownie. Sprzęt w który należy wyposażyć sale treningowe powinien służyć do rzeźbienia ciała, ewentualnie utraty masy. Sporą uwagę na pewno musisz zwrócić na sprzętu do sportu cardio, czyli rowery treningowe oraz bieżnie. Dobrym pomysłem są skakanki elektryczne, czyli nie poruszane za pomocą ludzkich rąk. Przyda się to do treningu koordynacji ruchowej. Poza tym wyposażenie do klubu fitness musi zawierać przedmioty do treningu sylwetki, czyli np. niewielkiej wagi ciężarki sylikonowe (np. do 4kg), piłki, a także expandery. Doskonałe są także niewielkie trampoliny, na których bardzo rozwijają się dolne partie ciała. Poza tym pamiętaj o przygotowaniu podłoża pod trening. Musisz wyposażyć się w maty antypoślizgowe, tak, aby trening był bezpieczny oraz materace, np. do treningu w pozycji siedzącej. Dodatkowym wyposażeniem mogą być stojaki na pompki oraz gruszki bokserskie, które także wykorzystuje się w fitnessie. Są one coraz częściej wykorzystywane do poprawy samopoczucia osoby ćwiczącej.

Fitness to dość specyficzny sport, w którym nie wykorzystuje się w takim stopniu żadnych sztang i ciężarów. Ma to służyć poprawie sylwetki i samopoczucia, a nie tak jak w przypadku siłowni – zwiększeniu masy. Odpowiednie wyposażenie musi zawierać właśnie takie rzeczy, na pierwszy rzut oka nie kojarzące się z siłownią.