Konieczne wyposażenie łóżek

 

Będąc przed zakupem wymarzonego łóżka do sypialni, trzeba zwrócić uwagę, czy producent oferuje w komplecie materac. Jeżeli nie, warto rozejrzeć się za dobrym jakościowo materacem, który zapewni nam komfort i wygodę użytkowania.

Jaki rodzaj materaca wybrać?

materace piankowe 160x200Najbardziej popularne to materace sprężynowe i materace piankowe. Materace sprężynowe posiadają dość niską elastyczność punktową. Materace piankowe natomiast zapewniają dopasowanie do ułożenia ciała podczas snu, gwarantują też odpowiednią wentylację. Utrzymanie właściwej wentylacji jest o tyle ważne, że zabezpiecza przed powstawaniem wilgoci oraz rozwojem szkodliwych mikroorganizmów. Materace piankowe 160×200 doskonale nadają się do łóżek sypialnianych. W materacach piankowych stosowane są różnego rodzaju warstwy wypełnienia oraz stopień twardości. Stosowana jest często pianka lateksowa, która idealnie dopasowuje się do profilu ciała. Bardziej zaawansowane technologiczne materace – termoelastyczne, wykonane są z kilku warstw pianki. Materace termoelastyczne perfekcyjnie dopasowują się do ciała, odpowiednio reagują na wilgotność, dostosowują się idealnie do wagi i temperatury ciała. Dobre materace cechuje wysoka trwałość i właściwości antyalergiczne, zwykle materace są też dwustronne. Dla większej wygody użytkowania, materace wyposażone są w pokrowce, które z powodzeniem mogą być przeznaczone do prania w celu odświeżenia. Co ważne, materace mają również duże znaczenie rehabilitacyjne oraz w czasie rekonwalescencji.

Wybór materaca dobrej jakości to inwestycja w nasz komfort i odpoczynek a także zdrowie. Wiele osób poszukuje dobrego jakościowo materaca, który sprawdzi się przy dolegliwościach bólowych – szczególnie przy problemach z kręgosłupem, czy dolegliwościach reumatycznych.