Łatwe w konstrukcji hale stalowe

Proces budowy hali produkcyjnej, sportowej, czy magazynu, wiąże się niestety z ogromnymi kosztami. Nie tylko finansowymi, ponieważ wybudowanie takiego obiektu pochłania także strasznie dużo czasu oraz ludzkiej energii. Poza tym, marnowane są surowce, które topnieją z roku na rok. Czy istnieje mniej kosztowna alternatywa?

Przyjazna środowisku hala stalowa?

lekka hala stalowaOczywiście. Zawsze można zrobić coś dobrego dla środowiska i matki Ziemi. Istnieje rozwiązanie znacznie mniej kosztowne, które pozwoli uniknąć niepotrzebnego zużycia zasobów zarówno ludzkich, jak i naturalnych. Tym rozwiązaniem jest lekka hala stalowa, która powstaje w przeciągu ledwie dwóch tygodni. Projekt opiera się na samonośnych stalowych łukach konstrukcyjnych, które stanowią szkielet całej hali. Łuki te są bardzo łatwe w transporcie i zmontowaniu. Dość powiedzieć, że budowa mniejszych hal nie wymaga użycia dźwigów! Oczywiście hale tego typu są znacznie łatwiejsze w dekonstrukcji i demontażu, niż zbudowane w tradycyjny sposób hale, które trzeba niestety burzyć. Stalową halę lekkiej konstrukcji można bez problemu przetransportować w inne miejsce, dzięki czemu hale tego typu cieszą się dużym zainteresowaniem wojska. Warto także pamiętać, że jest to znacznie tańsza i prostsza konstrukcja od hal murowanych, dlatego ośrodki miejskie, których nie stać na postawienie tradycyjnej hali do grania w piłkę nożną czy siatkówkę, mogą zainwestować w hale stalowe. Wewnątrz takiej hali bez problemu zmieści się boisko, kort tenisowy, basen czy siłownia, a nowoczesne systemy izolacji i wentylacji sprawią, że odpowiednia temperatura będzie utrzymywać się przez cały rok.

Wybór hali stalowej, zamiast klasycznej murowanej, to wybór współpracy ze środowiskiem. Po co marnować pieniądze oraz zasoby ludzkie i naturalne, na wznoszenie niepotrzebnie wielkiej konstrukcji, skoro można postawić na lekką i wytrzymałą halę stalową? To rozwiązanie szybsze, tańsze, przede wszystkim – lepsze.