Małe auta zdalnie sterowane

Dzieci często  chcą mieć coś co zobaczą w telewizji lub u innych dzieci. W ostatnim czasie modne są pojazdy zdalnie kierowane, którymi można się bawić w domu, na podwórku czy na spacerze. Są one zasilane elektrycznie na małe baterie.

Jakie są rodzaje mini samochodów dla dzieci?

mini samochody zdalnie sterowaneZabawki zdalnie sterowane są przeważnie przeznaczone dla dzieci powyżej trzeciego roku życia, ale znajdziemy też modele dla dwulatków. Zabawa nimi dostarcza wiele frajdy maluchom, a często nawet rodzice dają się skusić na wspólną zabawę. W sklepach z zabawkami znajdziemy mini samochody zdalnie sterowane, które mogą być w formie aut osobowych, sportowych czy ciężarowych. Dość popularne są sprzęty budowlane takie jak koparki, ciągniki, betoniarki czy wozy straży pożarnej. W zależności od modelu, pojazd może wykonywać różne sekwencje ruchów lub jedynie podstawowe czynności takie jak jechanie do przodu, do tyłu czy w jedną bądź drugą stronę. Co do ich prędkości, to zazwyczaj nie są one powalające, ponieważ mogą wynosić kilka kilometrów na godzinę. Jedynie specjalne modele samochodów do wyścigów mogą osiągać prędkość nawet do kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Kierowanie nim najczęściej nie jest trudne, bo mają niewielki pilot do sterowania. Mogą się na nim znajdować same przyciski lub gałki. Przeważnie pilot ma zasięg do kilku metrów, więc z powodzeniem zabawka wystarczy do zabawy w domu, ogrodzie czy na spacerze. Samochody zdalnie sterowane są zasilane na niewielkie baterie, które znajdują się w pojeździe i w pilocie.

Zabawa takim mini samochodem możne zająć wiele godzin i często dołączają się do niej ojcowie. Wybór takich zabawek jest ogromny, gdyż można dostać modele pojazdów z każdej kategorii. Jednak najpopularniejsze są terenówki i samochody wyścigowe.