Malowanie natryskowe w technologii paint system

Malowanie natryskowe ma bardzo wiele zalet, szczególnie jeśli chodzi o przemysł. Po pierwsze jest znacznie szybsze od ręcznego, a po drugie uzyskana powłoka o wiele bardziej równa i jednolita. W związku z tym coraz więcej przedsiębiorstw wyposaża swój zakład w specjalne pistolety do malowania natryskowego. Producenci akcesoriów do pistoletów, wychodzą naprzeciw zmieniającym się wymaganiom rynku i oferują coraz ciekawsze rozwiązania.

Zbiorniczki do malowania z tworzyw sztucznych

norton paint systemPistolety do farb wykorzystują podczas swojego działania sprężone powietrze, które wymusza zasysanie się cieczy i jej rozpylenie. Dużym problemem wykonawców zawsze było to, że zbiorniczek z farbą trzeba było czyścić po zakończeniu malowania, co zajmowało bardzo dużo czasu i wymagało stosowania środków chemicznych wydzielających opary. Doskonałą alternatywą dla tej przestarzałej technologii jest Norton paint system. To nic innego jak specjalne zbiorniczki wykonane z tworzyw sztucznych. Ich zaletą jest to, że wykorzystuje się je jednokrotnie. W zestawach, oprócz pojemniczków na farbę, dostępne są również miarki, uszczelki oraz złączki montażowe. Specjalna miarka została wykonana w taki sposób, aby podczas odmierzania farby nie trzeba było jej brudzić. Wystarczy pojemniczek włożyć do znakowanego kubeczka, aby precyzyjnie napełnić go taką ilością emulsji, jaka będzie niezbędna do pokrycia lakierem wykańczanych elementów.

Po zakończeniu pracy pojemnik z farbą jest już zgnieciony – zasysanie farby odbywa się przy jednoczesnym odpowietrzeniu zbiorniczka. Wystarczy go jedynie odkręcić, a do złączki zamocować specjalną nakrętkę, zapobiegającą wylaniu się resztek farby. Cały proces odbywa się bez zbędnego brudu, jest prosty, szybki i o wiele tańszy niż oferowane na rynku alternatywy.