Medal za szczególne osiągnięcia

W czasach, kiedy byłam małym dzieckiem, medal był ogromnym wyróżnieniem. Nagrodą za wielkie osiągnięcia. Dostawali je przeważnie wybitni sportowcy na olimpiadach, mistrzostwach świata, czy innych większych zawodach. Nie kryłam więc zdumienia kiedy moje dziecko przyniosło pierwszy medal zdobyty na międzyklasowym turnieju.

Okolicznościowe medale dla każdego

medale okolicznościowe na zamówienieCzasy się zmieniły i dziś medale stanowią nieodłączny element każdej nawet najmniejszej zabawy sportowej, często też dostają je wszyscy uczestnicy, aby nikt nie czuł się przegrany. Z pewnością ma na to wpływ zupełnie inny model wychowania, w którym większe znaczenie ma wysiłek włożony w wykonanie zadania niż efekt końcowy. Z pewnością coś w tym jest, bo gdy patrzę na mojego syna takiego dumnego z medalem na szyi to wiem, że czuje się on wyjątkowo. Obecnie medale już nie są też utożsamiane tylko ze sportem, bywają one nagrodami za udział w olimpiadach naukowych, lub szczególne osiągnięcia na różnych polach. Obecnie medale okolicznościowe na zamówienie są świetne również jako upamiętnienie ważnej rocznicy czy uhonorowanie rodziców za trud włożony w wychowanie dziecka. Jest to pomysłowy sposób na nietypowy prezent rocznicowy, czy na dzień matki lub ojca. Z pewnością każdy wyróżniony takim medalem poczuje się wyjątkowo i doceni trud włożony w zaprojektowanie takiego medalu. Mogą one mieć rozmaite kształty i kolory, bywają też wykonane z różnych materiałów, od przezroczystej pleksi po platerowane złoto. Można też umieścić na nich indywidualny napis np. „super mama”, co sprawi, że będzie to jedyny taki medal na świecie, dedykowany tej właśnie mamie.

I choć dziś każdy może otrzymać taki medal, to jedno się nie zmieniło – zawsze osoba odznaczona medalem czuje się wyróżniona i doceniona. Dlatego nie dziwi mnie fakt, że teraz stały się one tak popularne, bo każdy choć przez chwilę chce się czuć wyjątkowo.