Miękka pościel bawełniana

Nie tylko dorośli lubią się przytulać do miękkich tkanin, ale także dzieci. Ponadto skóra maluchów jest bardzo delikatna i wrażliwa na dotyk, dlatego też wszystkie tkaniny, z jakimi ma ona bezpośredni kontakt, powinny być miękkie i bezpieczne.

Jaką wybrać pościel dla malucha?

pościel bawełniana dla niemowlątDzieci do około dwunastego miesiąca życia spędzają sporo czasu w łóżeczku, w związku z czym należy zadbać o ich komfort. Głównie odnosi się to do materaca, prześcieradła i pościeli, z których korzystają każdego dnia. Powszechnie się uważa, że najlepsze są bawełniane tkaniny dla dzieci, ponieważ są miękkie w dotyku, świetnie chłoną nadmiar wody i przepuszczają powietrze, dzięki czemu maluchy się nie pocą. W sklepach z artykułami dla małych dzieci możemy kupić pościel bawełniana dla niemowląt, ubranka, ochraniacze do łóżeczka czy też kocyki wykonane z tego materiału. Są one bardzo często wybierane, zwłaszcza jeżeli są wykonane z bawełny organicznej, która jest produkowana tylko z certyfikowanych surowców. W sprzedaży znajdziemy pościel w wielu wariantach kolorystycznych dla chłopców i dziewczynek, zatem żaden rodzic nie powinien mieć problemu z jej wyborem dla swojego malucha. Co do rozmiaru pościeli, to jest ona podzielone ze względu na wzrost maluchów, najmniejsza jest dla noworodków i niemowląt, bo ma długość stu dwudziestu centymetrów długości i siedemdziesięciu centymetrów szerokości. Jeżeli chcemy kupić pościel dla niemowlęcia w przystępnej cenie, to najlepiej zrobić to w sklepie internetowym.

Pościel powinno się zmieniać średnio co kilka – kilkanaście dni, zatem warto mieć przynajmniej dwa – trzy komplety na zmianę. W skład zestawu wchodzi płaska, prostokątna poduszka oraz kołdra. W sprzedaży znajdziemy też zestawy z motylkiem podtrzymującym główkę.