Miękkie gniazdko dla niemowlaka

Małe dzieci wymagają nieustannej opieki i troski rodziców. Z pewnością noworodka czy niemowlaka nie można zostawić samego choćby na chwilę, dlatego też rodzice kupują różnego rodzaju maty, bujaczki, foteliki czy kokony, w których układają maluchy.

Od kiedy można używać kokon niemowlęcy?

gniazdko dla niemowlakaChoć najbezpieczniejszym miejscem dla małego dziecka jest łóżeczko ze szczebelkami, to warto mieć kilka innych możliwości. Mamy, które samodzielnie się opiekują maluchami, często zabierają ze sobą malucha, a noszenie go na rękach nie zawsze jest możliwe. W takiej sytuacji przydają się specjalne maty, które rozkłada się na podłodze, bujaczki z regulowanym oparciem czy też gniazdko dla niemowlaka, które można położyć na łóżku czy nawet stole. Wyglądem gniazdko przypomina niewielki ponton o podwyższonych brzegach, w środku którego układany jest maluch. Dodatkowo jego brzegi mają doszyty sznurek, którym można je ściągać, regulując tym samym wielkość kokonu. Dla noworodków takie gniazdko jest idealnym miejscem do spania i czuwania, gdyż jest ciepły, miękki i dość mały. Takie warunki są mu bliskie, gdyż panowały w brzuchu mamy. W sprzedaży znajdziemy gniazdka jedno lub dwustronne, które na dnie mają wypełnienie ze specjalnej pianki, natomiast brzegi są wypchane specjalną flizeliną lub też kuleczkami silikonowymi. Wielu rodziców używa gniazdka jako materacyka w głębokim wózku, ponieważ idealnie pasuje i sprawia, że maluch jest otulony z każdej strony miękkim materiałem. Kokony można kupić solo lub w komplecie z rożkiem.

Z pewnością na długiej liście wyprawkowej dla noworodka czy niemowlaka, powinno się znaleźć gniazdko, gdyż przyda się już od pierwszych dni życia. Maluch może z niego korzystać do momentu aż z niego nie wyrośnie, czyli do momentu aż nie zacznie zacznie się samodzielnie przemieszczać.