Modele łóżek dziecięcych

Dla noworodka i niemowlaka najlepszym i najbezpieczniejszym miejscem do spania jest łóżeczko ze szczebelkami, które bez problemu znajdziemy w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt. Dla starszych dzieci, łóżka kupimy już w sklepach meblowych.

Na czym śpią nasze dzieci?

łóżka dziecięce tapicerowaneZdecydowana większość dzieci posiada swój pokój, który jest dla nich ich królestwem. Znajdują się w nim ulubione zabawki i niezbędne meble dostosowane do wieku dziecka. Na pewno jednym z podstawowych mebli jest łóżko, które często pełni rolę miejsca do spania, siedzenie, zabawy i nauki. Dostępne w sprzedaży łóżka dla dzieci mogą być  klasyczne składające się z ramy i materaca lub być w formie rozkładanej sofy, kanapy czy wersalki. Jednak najlepsze będą łóżka dziecięce tapicerowane, ponieważ mają często w zestawie szuflady na pościel i są bardzo wygodne. Takie modele mają tapicerowane wezgłowia i brzegi, dzięki czemu będą się doskonale komponowały z pokojem malucha. Są to łóżka niskie, które mogą posiadać częściowe zabezpieczenie w formie barierek. Niektórzy rodzice decydują się na zakup kompletu mebli dziecięcych, które w zestawie poza szafą, biurkiem i regałami posiadają łóżko. Jednakże poza samym wyborem ramy łóżka, ważny jest materac, który musi mieć odpowiednią twardość. W sklepach meblowych znajdziemy także łóżka tapicerowane, które mają rozkładane siedzisko, przez co w ciągu dnia nie zajmują wiele miejsca. Do małego pokoju dziecięcego to idealne rozwiązanie. Co do szerokości i długości, to są dostępne w wersji 1 lub 2 osobowej.

Łóżka dziecięce często wyglądają bardzo podobnie jak modele dla dorosłych, choć mają mniejszy rozmiar. Najważniejsze żeby było ono wygodne i właściwie podpierało kręgosłup dziecka. Za takie łóżko średnio trzeba zapłacić do trzystu do ośmiuset złotych.