Najlepsze kosmetyki do konturowania

Co chwilę powstają nowe metody w makijażu, które mają na celu pomóc nam podkreślić naszą urodę w sposób, który będzie wyglądał jeszcze bardziej naturalnie. Do jednej z takich metod niezaprzeczanie należy konturowanie, którego zasady z biegiem czasu się zmieniają, aczkolwiek to, co pozostaje takie samo to zasada dobrze dopasowanych kosmetyków.

Jak konturować twarz?

paleta do konturowania twarzyNa przestrzeni czasu konturowanie twarzy nieco się zmieniło. O ile niegdyś używało się raczej jedynie rozświetlacza i bronzera oraz aplikowało się bronzer we wgłębieniu pod kością policzkową, tak obecnie coraz częściej do modelowania używa się także różu, a wszystkie kosmetyki nakładamy ciut wyżej niż powinno to być w celu optycznego wyszczuplenia twarzy. Trendy w makijażu zatem ciągle się zmieniają, ale bez zmian z pewnością pozostaje sposób w jaki dobieramy kosmetyki i choć jest on ciągle taki sam wciąż wiele kobiet ma problem z odpowiednim dobraniem różu do policzków, czy właśnie odcienia bronzera. W takich sytuacjach najlepiej przydaje się gotowa paleta do konturowania twarzy która zawiera w sobie zazwyczaj wszystkie trzy niezbędne do tego celu kosmetyki, które idealnie pasują do siebie odcieniami, więc nie ryzykujemy tego, że na przykład nasz róż będzie zbyt ciepły w połączeniu z chłodnym bronzerem. Kupując taką paletę najlepiej jest sugerować się jej najciemniejszym kolorem. 

Paletę do konturowania dobiera się na podstawie bronzera. Jeżeli jego odcień będzie pasował do naszej karnacji wówczas zarówno róż, jak i rozświetlacz także będą pasowały. W innym przypadku kupując paletę ze względu na ładny kolor różu, lub dlatego, że spodoba nam się rozświetlacz ryzykujemy to, że bronzer będzie zbyt ciemny, za jasny czy zbyt ciepłu lub zimny. Zaletą kupowania palet jest także to, że kosmetyki pochodzące od jednej firmy będą znacznie lepiej się ze sobą mieszały.