Najpopularniejsze i najlepsze okno

Szczelny dom działa jak termos. Podczas zimy, jeśli nagrzejemy do danej temperatury wszystkie pomieszczenia to tym mniejsze straty ciepła będziemy mieli im szczelniejszy jest cały budynek. Na szczelność całej budowli wpływają przede wszystkim okna i drzwi. Szczelny dom pozwala na duże oszczędności na ogrzewaniu.

Najlepszy typ okien

okna otwockWraz z rozwojem techniki rozwijał i stele ewoluował przemysł okien. Jeszcze kilkanaście lat temu okna były wykonane z drewnianej ramy i pojedynczej szybszy. Przez te kilka lat dużo się zmieniło. Co prawda w dalszym ciągu produkowane są okna z drewna, ale nie przypominają one nawet w najmniejszym stopniu swoich odpowiedników sprzed kilku laty. W obecnych czasach nie ma okien stricte drewnianych, te, które wyglądają na okna wykonane z drewna w rzeczywistości cała ich konstrukcja zrobiona jest z aluminium i tworzyw sztucznych, a drewno pełni tylko i wyłącznie funkcję estetyczną. Biorąc pod uwagę dokumenty traktujące o sprzedaży okien na terenie całej polski możemy zauważyć, że największą popularnością cieszą się okna z tworzyw sztucznych i okna drewniano-aluminiowe, możemy to sprawdzić wpisując w przeglądarkę odpowiednią frazę np. okna otwock i zobaczymy, że prawie sto procent wyników będzie o oknach dwóch wyżej wymienionych typów. Są to nie tylko najpopularniejsze, ale też i najlepsze rodzaje okien. Wyposażone są w podwójną szybę, między jedną a drugą warstwą szkła znajduje się specjalny gaz, który pełni funkcję izolacji. Dzięki niemu przez okna ucieka mniej ciepłego powietrza z wewnątrz domu.

Dzięki dobrze dobranym oknom możemy zaoszczędzić nawet i do trzydziestu procent energii pochłanianej przez system grzewczy w czasie trwania sezonu grzewczego, a co za tym idzie nawet do trzydziestu procent gotówki przeznaczanej dotychczas na ogrzewanie. Jeśli dopiero montujecie okna w okiennicach w swoim nowym domu, warto zadbać, aby okna były naprawdę szczelne.

Posted in Dom