Naścienne doniczki zdobią nasze wnętrza

Roślinność w domu jest bardzo ważna nie tylko ze względów estetycznych. Kwiaty oczyszczają powietrze, ale też wprowadzają sielski nastrój. Nie od dzisiaj wiadomo, że zieleń uspokaja. Szczególnie w naszym klimacie, w którym przez połowę roku o zieleń za oknem raczej trudno, warto mieć jej jak najwięcej w domach. W związku z hodowaniem kwiatów w mieszkaniach pojawiło się mnóstwo ciekawych pomysłów na ich wyeksponowanie. 

Doniczka z kwiatami na ścianie

duże doniczki na ścianęW praktycznie każdym domu dbamy o to, żeby mieć jakąkolwiek roślinność. Kwiaty uspokajają, oczyszczają powietrze a przy okazji są piękną ozdobą domu. Wnętrza pozbawione roślinności wydają się nieco puste. Projektanci wnętrz na każdym kroku wymyślają nowe rozwiązania na eksponowanie roślinności tak, aby była ona bardzo atrakcyjna wizualnie. Od jakiegoś czasu niezwykle modne stały się małe i duże doniczki na ścianę, w których sadzi się kwiaty. W naściennych donicach pięknie prezentują się pnące rośliny. Opadając kaskadami ku ziemi tworzą ścianę zieleni, dzięki której możemy się poczuć jak w egzotycznym lesie. Duże donice doskonale sprawdzają się salonach, gdzie mogą być mocno wyeksponowane. Taka ściana zieleni jest wspaniałym, dominującym elementem dekoracyjnym. Mniejsze doniczki umieszcza się często na ścianie w kuchni. Wiele osób hoduje w takich małych, naściennych ogródkach zioła. Na rynku jest mnóstwo modeli doniczek, przyczepianych bezpośrednio do ściany. Każdy może z nich wybrać coś dla siebie. 

Zieleń w domach, szczególnie w naszym klimacie, jest niezbędnym elementem wyposażenia wnętrz. Projektanci mają coraz ciekawsze pomysły na esksponowanie kwiatów w mieszkaniach. Ostatnio, na przykład, bardzo modne są naścienne donice. Wykorzystuje się je do zdobienia ścian i tworzenia z nich nzaturalnych dekoracji.