Nawożenie swojego ogrodu

Jeżeli chcemy się cieszyć przez długi czas pięknymi roślinami, czy też trawnikiem, to powinniśmy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Do takich zabiegów pielęgnacyjnych zalicza się również nawożenie, które pod żadnym pozorem nie powinno być pomijane. Trzeba wiedzieć, jakie preparaty będą pod tym względem najlepsze, aby uzyskać oczekiwane rezultaty.

Czym zasilać rośliny w ogrodzie?

nawóz wapniowyW branży ogrodniczej mamy naprawdę bardzo dużo do wyboru różnych nawozów, które służą oczywiście do zasilania roślin. Powinniśmy jednak mieć na uwadze to, że każdy z nich przeznaczony jest do zupełnie innego zadania. W takim razie jeżeli interesuje nas nawóz wapniowy, to powinniśmy wiedzieć, w jakich przypadkach jego zastosowanie faktycznie będzie miało największy sens. Okazuje się, że może on być stosowany w przypadku roślin, które są zasadolubne. Co to dokładnie oznacza? Mowa jest o roślinach, które rzeczywiście najlepiej czują się na podłożu o odczynie zasadowym. W takim razie nie możemy stosować takiego nawozu na przykład pod iglaki, ponieważ takie krzewy ozdobne muszą rosnąć na zakwaszonej ziemi. Dodatkowo wapniowe preparaty stosujemy w przypadku, gdy potrzebujemy zmienić odczyn gleby. Tak się dzieje chociażby w przypadku trawników, które rosną przez wiele lat na tym samym podłożu. Pod wpływem degradacji i kwaśnych deszczy, wraz z upływem czasu, ziemia zaczyna się zakwaszać. Niestety nie będzie to korzystne dla trawnika. W związku z tym stosuje się właśnie takie preparaty.

Mając już taki nawóz, tak naprawdę możemy jedynie zabrać się za nawożenie wybranych roślin. Oczywiście wiedząc dokładnie kiedy i w jaki sposób możemy tego dokonać. Jak się okazuje, wtedy rzeczywiście nawozy będą działać zgodnie z zamiarami. Wtedy już tylko będziemy cieszyć się pięknie rosnącymi roślinami i krzewami ozdobnymi.