Niedroga ochrona lakieru

Błyszczący i zadbany lakier jest ozdobą każdego pojazdu, bez względu na wiek. Jednakże o taki efekt trzeba odpowiednio zadbać, gdyż karoseria jest stale narażona na działanie niekorzystnych czynników mechanicznych i atmosferycznych.

Ile kosztuje wykonanie korekty lakieru?

skuteczna korekta lakieru w gdańskuKażdy samochód jest narażony na promieniowanie słoneczne, deszcz, mróz, uderzenia kamieniami czy gałęziami podczas użytkowania. Nie da się ich uniknąć, ale można maksymalnie zminimalizować ewentualne uszkodzenia. Barierą, która chroni blachę przed korozją jest lakier samochodowy, składający się z trzech warstw. Pierwsza jest nabłyszczająca – bezbarwna, druga bazowa, czyli nadająca kolor i trzecia podkładowa. Lekkie uszkodzenia powodują mało widoczne zarysowania na wierzchniej warstwie lakieru, bardziej poważne wykonane przez gałęzie, uszkadzają nawet drugą warstwę i są widoczne z daleka. Natomiast poważne zarysowania uszkadzają warstwę podkładową i oznaczają ryzyko korozji. Żeby tego uniknąć, trzeba karoserię właściwie zabezpieczyć. Jeżeli interesuje nas skuteczna korekta lakieru w Gdańsku, to możemy ją wykonać we własnym zakresie. Jeszcze do niedawana najskuteczniejsza było wykonanie usługi renowacji lakieru w salonie detailingowym, a dziś można samodzielnie wykonać na karoserii powłokę ceramiczną. Na rynku pojawiło się już wielu producentów oferujących tego typu powłoki, przeznaczone do samodzielnej aplikacji. Jest to znacznie tańsze rozwiązanie niż skorzystanie z usług detailingowych, gdyż kosztuje kilkadziesiąt, a nie kilka tysięcy złotych. Taka powłoka doskonale zabezpiecza lakier, tworząc na nim trwałą warstwę.

W taki sposób, niskim kosztem można wykonać szybką i skuteczną korektę lakieru na każdym samochodzie, bez względu na wiek. Jest to wyjątkowo trwały i innowacyjny sposób na przywrócenie karoserii dawnej świetności bez konieczności ponownego malowania.